Ogłoszenia Parafialne.

 1. Dzisiejsza niedziela jest szczególnym dniem modlitwy w intencji fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. W tej intencji o 13.00 będzie odprawiona Msza św. i o godz. 17.30 odmówiony dzisiejszy różaniec.
 2. We wtorek zapraszamy wszystkich na WIGILIĘ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. O godz. 16.15 Różaniec dla dzieci a następnie w Sali Domu św. Zygmunta Bal Świętych z atrakcjami medialnymi i kulinarnymi. O godz. 17.30 Różaniec ze Świętymi w intencji o własne uświęcenie i za słabnących w wierze – zakończony Litanią do Wszystkich Świętych. Różaniec poprowadzą Rycerze Kolumba. Po nabożeństwie Msza św. o Wszystkich Świętych.
 3. W środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W konkatedrze Msze św. o godz. 30; 8.00; 9.30; 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. O godz. 12.00 przy kapicy na starym cmentarzu rozpocznie się procesja i modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach. Po procesji poświęcenie grobów i wspólnotowa modlitwa przy grobie z rodziną. Msze św. w kościołach filialnych według porządku niedzielnego.
 4. W czwartek 2 listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00; 9,00, suma o 11.00 i Msza św. wieczorna o godz. 18.00. O godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu przy ulicy Kościuszki w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 15.30 rozpocznie się Msza św. zbiorowa wypominkowa za zmarłych. W Dąbrowie Msza św. o 14.00 w kaplicy cmentarnej i modlitwy na cmentarzu za zmarłych. W Dąbkowie również o godz. 14.00 i przejście na cmentarz na modlitwy za zmarłych i poświęcenie grobów. Następnie ksiądz pojedzie na cmentarz do Opaki na poświęcenie grobów.
 5. Msze św. na nowym cmentarzu: 1 i 2 listopada o godz. 10.00.
 6. Od 3 listopada o godz. 17.30 Nieszpory za zmarłych z modlitwami wypominkowymi. Wypominki roczne z różańcem i Mszą św. za zmarłych w każdy II piątek miesiąca o godz. 17.30. W intencji tych zmarłych odprawimy każdego miesiąca Mszę św.
 7. Zachęcamy, aby wypełniać kartki wypominkowe jednorazowe i roczne, polecając w ten sposób naszych zmarłych modlitwom Kościoła. Kartki w niedzielę i święta składamy do skrzynki obok fotela papieskiego a w tygodniu w zakrystii. 1 i 2 listopada kartki wypominkowe będzie można złożyć także w kaplicy na cmentarzu. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek. Wierni, którzy nawiedzą w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. Warunki które trzeba spełnić: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji papieża i Kościoła oraz pragnienie wyrzeczenia się grzechu.
 8. W czwartek Wspólnota Rodzin Osób Powołanych zaprasza na godz. 17.00 na adorację i wspólna modlitwę w intencji osób powołanych. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu o od godz. 16.30. Do chorych udamy się z Komunią św. przed południem. Msze św. o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. W Dąbkowie o 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Pierwszosobotnie z Adoracją, Różańcem, modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
 9. Za tydzień po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Mszą św. w przyszłą niedzielę, o godz. 11.00 odprawianą przez ks. Biskupa Mariana Rojka rozpocznie się XXXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „POD TWOJĄ OBRONĘ”. Po mszy św. o 12:00 – Występ zespołu wokalno-instrumentalnego „Cztery pory roku” z Oleszyc, z programem pt. „Pozdrawiam Ciebie Matko”. Program całego Tygodnia Kultury znajduje się na afiszach.
 10. Dzisiaj w parafii św. Karola uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza. Suma o godz. 12.00.
 11. Jutro próba dla chóru parafialnego o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii są kalendarze dożynkowe i KRZ.
 13. Życząc na najbliższe dni głębokich przeżyć, jednocześnie apelujemy o rozsądek podczas jazdy autem na groby swoich bliskich, tak aby móc bezpiecznie powrócić do domu.