Ogłoszenia Duszpasterskie –

 1. Gromadzimy się dziś na Eucharystii w dniu szczególnym dla całego Kościoła. Siostra Faustyna w swoim „Dzienniczku” napisała: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Za odmówienie w dniu dzisiejszym koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w KONKATEDRZE oraz w kościele w Dąbkowie rozpoczniemy Godzinę Miłosierdzia. Zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej modlitwie.
 3. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na rzecz działalności charytatywnej. Przy tej okazji składamy Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom z Parafialnego Zespołu Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas za wszelką pomoc i poświęcony czas na rzecz potrzebujących.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po Mszy o 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, czyli zapowiedź Archanioła Gabriela narodzenia Jezusa Chrystusa przez Maryję. Normalnie w kalendarzu liturgicznym Zwiastowanie Pańskie przypada 25 marca, jednak ze względu na przypadający wtedy Wielki Tydzień została ona przeniesiona na jutrzejszy poniedziałek. Jutro Msze św.: o godz. 7.00; suma o 11.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Uroczystość jutrzejsza jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Taka możliwość będzie na Mszy św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. Specjalne deklaracje rozdawane będą przed mszami. Można także skorzystać za aplikacji na smartfony pod nazwą: Adoptuj Życie. Duchowa Adopcja jest to zobowiązanie do modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.
 6. W najbliższą sobotę 13 kwietnia oraz w sobotę 20 kwietnia od godz. 9.00 odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych połączony z dniem skupienia. Zapisy telefonicznie lub drogą mailową.
 7. Wspólnota Uwielbienia działająca przy naszej parafii zaprasza na rekolekcje pt.: “Wy jesteście świadkami tego” Rozpoczną się w najbliższy piątek 12 04. Poprowadzą je członkowie wspólnoty “Głos Pana” ze Skierniewic, którzy doświadczyli w swoim życiu spotkania z żywym Jezusem. Piszą o sobie: Pragniemy by Bóg docierał do tych, którzy Go potrzebują, dlatego angażujemy się w ewangelizację w naszym mieście i w różnych miejscach w Polsce. Będzie to okazja, aby na nowo rozpalić swoją wiarę i odkryć, jak wielkie dary Bóg złożył w każdym z nas. Zapraszamy na wspólna Eucharystię, czytanie i rozważanie Słowa Bożego, konferencje, warsztaty, uwielbienie i wiele więcej. Szczegóły na plakatach.
 8. Ruch Światło – Życie organizuje oazowy wyjazd dla młodzieży. Odbędzie się on w dniach 12-14 kwietnia w Korchowie koło Biłgoraja. Zapraszamy wszystkich chętnych od klasy 6. więcej informacji na plakatach i u ks. Michała. ( dzisiaj po Mszy o 9.30 i 11.00 – animatorzy przy wyjściu z kościoła będą udzielać informacji).
 9. We wtorek przed południem zapraszamy chętnych do pomocy przy rozbieraniu dekoracji wielkanocnej.
 10. Dziś odbywają sięwybory samorządowe. Przypominamy, że udział w nich jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Tak jak obowiązkiem katolika jest oddanie głosu zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem, o czym przypominali nam księża biskupi w ogłoszonym specjalnym vademecum katolika.
 11. Na stoliku w zakrystii jest do nabycia nowy numer Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli. Jest też gazeta TERAZ na stoliku pod chórem w cenie 2 zł.
 12. Niech Chrystus, który okazuje nam Swoje Miłosierdzie umacnia naszą wiarę i miłość oraz obdarza łaskami na ten kolejny tydzień.