OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Środę Popielcową rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym nie tylko nie urządza się wesel ale również żadnych hucznych zabaw i tańców. Wielki Post jest okresem pokuty, w którym wierzący powinni szczególnie gorliwie wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość.
  2. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed Najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Kazania w tym roku głosi ks. Krzysztof Górniak. Po nabożeństwie Msza św. bez kazania. Zapraszamy serdecznie na to wielkopostne nabożeństwo, rozważające Mękę Chrystusa oraz cierpienie Jego Matki. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 7.30; 16.15 oraz o godz. 17.30. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.
  4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planowane są przed Niedzielą Palmową. Rekolekcje poprowadzi ks. Prałat Eugeniusz Derdziuk. Rekolekcje dla młodzieży odbędą się w dniach od 13 do 15 marca.
  5. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Na opłatę rachunków oraz na sfinansowanie prac prowadzonych przy parafii. Wszystkim darczyńcom składającym ofiary indywidualne oraz na tacę serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień taca na potrzeby naszego Seminarium.
  6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes­ – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy świętej będzie okazja, aby wesprzeć Kościół w Afryce, składając ofiary do puszek.
  7. Jutro o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta próba chóru.
  8. W środę o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw z Gminy Lubaczów, które świętują 50 lecie pożycia małżeńskiego.
  9. W parafii św. Karola organizowana są katechezy prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną. Szczegóły na plakacie.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Prasa w zakrystii.

 

Pod Twoją obronę….