Zmartwychwstanie Pańskie.

 1. Świętujemy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Niech radosne „ Alleluja ’’ które jest na naszych ustach i w naszych sercach dotrze do każdego człowieka. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem.
  Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy Św. – niedzielny. Dzień modlitwy w intencji KUL. Przez całą oktawę koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z Nowenną po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica odejścia do domu Ojca największego z rodu Polaków Jana Pawła II. Po Mszy Św. porannej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 3. W środę na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich mężczyzn na „męski różaniec” w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodzin.
 4. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca o 16.00 adoracja zakończona modlitwą w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, z mszą św. w tej intencji.
 5. W piątek I piątek. Chorych odwiedzimy z Komunią św. świąteczną przed południem. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem prowadzona przez Wspólnotę Uwielbieniową.
 6. W sobotę zapraszamy na Msze św. wotywną o godz. 17.00 a następnie na Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z modlitwami o uzdrowienie duchowe i fizyczne.
 7. Za tydzień w 2. niedzielę wielkanocną obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o 15:00 specjalne nabożeństwo – Godzina Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych.  
 9. Na zakończenie ogłoszeń dziękuję wszystkim za piękne przeżycie rekolekcji wielkopostnych oraz Triduum Paschalne. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim za przygotowanie kościoła i liturgii. Dziękuję księżom wikariuszom za ofiarną posługę kapłańską, szczególnie w konfesjonale, pracownikom kościelnym z zakrystianką siostrą Klaris, z panią Katarzyną, p. Jankiem, p. Emilianem oraz paniami z Legionu Maryi, którzy pod okiem ks. Krzysztofa Górniaka i siostry przygotowali Boży Grób i Ciemnicę, dziękuję Panu organiście, scholii i chórowi (orkiestrze), dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Oazie Młodzieży, Harcerzom, Strzelcom za wartę przy Grobie Pańskim. Dziękuję Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty oraz za czuwanie przy Bożym Grobie. To dzięki wam i grupom modlitewnym adoracja była pięknie prowadzona. Moi Drodzy, gdyby nie wasze zaangażowanie nie było by tak pięknie przeżytych dni.
 10. Składam także, serdeczne podziękowanie za złożone na jałmużnę w czasie Wielkiego Postu ofiary oraz za przyniesione dary żywnościowe. Dzięki temu mogliśmy przygotować i przekazać 80 rodzinom i osobom samotnym pomoc żywnościową na święta.  
 11. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowsze wydanie czasopisma TERAZ redagowanego przez KIK, a w zakrystii świąteczne wydanie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Na zakończenie ogłoszeń, naszym Kochanym Parafianom, Gościom oraz wszystkim, którzy się z nami modlą z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego składam najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam mocnej i niezachwianej wiary w Jezusa Chrystusa, ufności w Jego Miłosierdzie i siły, by w czasach zamętu i ciemności miłować się tak, jak Chrystus nas umiłował. Niech Zmartwychwstały przyniesie pokój, zwycięstwo prawdy, wolności i sprawiedliwości. Niech świąteczne spotkania umacniają więzy rodzinne i więzy przyjaźni. Błogosławionych Świąt. Wesołego Alleluja.