KONKATEDRA. Informacje duszpasterskie.

 1. Dzisiaj czwarta niedziela miesiąca. Rozpoczęliśmy w Kościele Tydzień Misyjny. W tym roku będziemy go przeżywać pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarkach i misjonarzach i o wszystkich działach misyjnych w Kościele. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego w przyszłą niedzielę taca na potrzeby misji. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 16.15 i o godz. 17.30. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie.
 2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się XI Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”. W tym roku w konkursie udział weźmie 5 chórów. Zapraszamy i zachęcamy, aby przyjść i posłuchać pięknych wykonań pieśni maryjnych. Ogłoszenie wyników ok. godz. 16.30.
 3. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. modlitwy do świętego Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami. Jutro wspomnienie św. arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, którego obraz i relikwie znajdują się w naszym Sanktuarium. W sobotę (28.X) przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. W sobotę, 26 października, odbędzie się na Jasną Górę pielgrzymka młodzieży maturalnej.  Obejmijmy naszą maturalną młodzież, rodziców i nauczycieli osobistą modlitwą o błogosławieństwo na czas przygotowania i zdawania matury oraz w intencji dobrego wyboru drogi życiowej.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarzy i grobów. Pamiętajmy też o krzyżach i kapliczkach przydrożnych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na WYPOMINKI za zmarłych: JEDNORAZOWE (czytane podczas nieszporów za zmarłych w listopadzie o godz. 17.30) i ROCZNE (Msza św. i różaniec w każdy drugi piątek miesiąca). Wypełnione kartki składamy do skarbony przy tronie papieskim w konkatedrze. 
 6. W najbliższy piątek o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 7. W Dzień Papieski do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży zebranych zostało niespełna 2900 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. Informujemy, że dziś odbywa się liczenie wiernych obecnych w świątyni na Mszy św. dla celów statystycznych. Prosimy o powolne wychodzenie ze świątyni.
 9. W przyszłą niedzielę w parafii św. Karola odpust ku czci św. Karola Boromeusza. Suma o godz. 12.00.
 10. Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert zaduszkowy, który odbędzie się tuż przed Wszystkimi Świętymi. Występy artystów rozpoczną się w niedzielę 29 października od godz. 16.00.
 11. Dzisiaj w Domu Caritas przy naszej parafii w godz. od 9.00 do 17.00 odbywa rejestracja do bazy dawców szpiku. W wielkiej potrzebie jest Karol z Lipska, który zachorował na białaczkę oraz wielu innych chorych. Wszystkich chętnych w wieku od 18 do 55 lat zapraszamy do rejestracji.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2024 Prasa na stoliku w kościele a kalendarze w zakrystii –  w cenie 10 zł. W związku ze zmniejszeniem liczby egzemplarzy Niedzieli osoby, które chcą mieć pewność otrzymania gazety prosimy o zapisanie się w zakrystii na listę prenumeratorów.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Polećmy się w opiekę św. Janowi Pawłowi II i przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Modlitwa do św. Jana Pawła IIŚwięty Janie Pawle II, który odznaczyłeś się wielką miłością Boga i ludzi, ufny w moc Twojego wstawiennictwa proszę Cię: Bądź przed tronem bogatego w miłość i miłosierdzie Ojca Niebieskiego moim orędownikiem w sprawie, którą Ci przedkładam. Uproś mi także dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości, abym za Twoim przykładem codziennie wzrastał w świętości i nie schodził z dróg, jakie ukazał nam nasz Pan, Zbawca i Nauczyciel, Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i Człowiek. Amen.
  Święty Janie Pawle II – Wstawiaj się za nami.