Konkatedra. Informacje parafialne.

  1. Dzisiaj przypada VI Niedziela zw. Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikację w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcamy także do osobistego włączenia się do tej modlitwy.
  2. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. W sobotę Msza św. zbiorowa o godz. 17.00 po niej Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Łaskawej.
  3. Jutro wspomnienie świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy. Jutro także wspomnienie św. Walentego, patrona ludzi zakochanych. Modlitwą obejmujemy szczególnie narzeczonych – o dobry wybór przyszłego współmałżonka, a także w intencji małżonków o umocnienie w miłości.
  4. W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców po Mszy św. o godz. 11.00.
  5. Za tydzień taca na opłatę rachunków za ogrzewanie kościoła oraz na prace remontowe w domu Caritas. W pomieszczeniach w których dotychczas były garaże od strony ul. Rejtana przygotowywane są magazyny na punkt wydawania pomocy żywnościowej dla ubogich oraz na sprzęt rehabilitacyjny. Od początku kwietnia przy parafii powstanie bezpłatna wypożyczalnia łóżek dla obłożnie chorych oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych. Po ustaleniach z Radą Parafialną podjęta została decyzja o przeprowadzeniu kapitalnego remontu tych pomieszczeń, tak aby spełniały wszelkie normy sanitarne. W ramach prac remontowych posadzki i ściany zostaną wyłożone płytkami oraz zostaną wymienione wszystkie drzwi do pomieszczeń.  Prosimy o wsparcie finansowe dla tych dzieł.
  6. We wtorek w liturgii czcić będziemy bł. Ks. Michała Sopoćko. Z tej okazji Msza św. przy relikwiach błogosławionego o godz. 16.00 w Dąbkowie.
  7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaczowie, zaprasza osoby z terenu miasta Lubaczowa w wieku 65 lat i więcej, zainteresowane otrzymaniem bezpłatnej ”opaski bezpieczeństwa dla seniorów”. Opaska służy do wzywania natychmiastowej pomocy w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa. Więcej informacji w siedzibie MOPS w Lubaczowie, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 4.

 

  1. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli.  Dzieciom i młodzieży życzymy aby ferie zimowe wzmocniły ich siły duchowe i fizyczne. Miłego i bezpiecznego wypoczynku.

  1. Pod Twoją obronę………