Informacje Duszpasterskie.

 1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych i tajemnic koronkowych po mszy św. o godz. 7.00. Dziś zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodziach w Ojczyźnie i Europie.
 2. Rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa do trzeźwości i abstynencji. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, który jest związany ze św. Franciszkiem z Asyżu, dlatego wraz z Franciszkańskim Zakonem Świeckich zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka z Asyżu na mszę św. o godz. 7.00. Po Mszy św. odmówimy stosowne modlitwy w tej intencji.
 4. Jutro po Mszy św. o godz. 9.00 z Sanktuarium wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, którą poprowadzi ks. Rafał Łukiewicz – wikariusz z Dzikowa. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Weź Maryję do siebie”. Pielgrzymka ma formułę sztafetową. Zapisy jutro przed wyjściem. Zachęcamy do włączenia się i zapisania do grupy duchowej. Szczegóły są na stronie internetowej pielgrzymki http://pielgrzymka.info.
 5. W środę, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona kapłanów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W środę zapraszamy mężczyzn, ojców na godz. 18.0 na Mszę św., adorację Najświętszego Sakramentu oraz różaniec z rozważaniami ku czci św. Józefa – opiekuna rodzin.
 7. W czwartek, 5 sierpnia przypada święto Matki Bożej Śnieżnej.
 8. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Po mszy poświęcenie kopru. Z tej racji dzisiaj odpust w Krowicy Samej. Suma o 12.00.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Adoracja prowadzona przez wspólnotę rodzin osób powołanych od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze o. Wenantego Katarzyńca. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz.  6:30i po południu od godz. 17:15. Zachęcamy jednak, aby ze spowiedzi skorzystać wcześniej przed piątkiem. Msza w Dąbkowie o 15.00 a w Dąbrowie o 16.00. Odwiedziny chorych i starszych osób w piątek, od godz. 9:00. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie z modlitwą różańcową i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 10. Dziś, 1 sierpnia przypada 77. kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – wydarzenia ważnego w historii narodu polskiego. Tamto pokolenie ciągle od nowa poprzez swoją ofiarę przypomina, że są wartości, z którymi nie może być kompromisu oraz że trzeba do nich dążyć także wtedy, kiedy ludzkie kalkulacje zdają się wskazywać na przegraną.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego a w nim ciekawy artykuł: „Czego uczy Św. Proboszcz? Wskazówki Św. Jana Vianneya dla kapłanów i świeckich” Polecamy też tygodnik katolicki Niedziela.
 12. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Dla rolników pracujących przy żniwach prośmy o błogosławieństwo i dobrą pogodę. Dla nas wszystkich tu zebranych prośmy o opiekę naszej Pani Łaskawej i w modlitwie zawierzenia polećmy się w Jej opiekę. Módlmy się także za Ojczyznę i Kościół w Polsce, który przygotowuje się do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.