KONKATEDRA

 1. Dziś w XVII Niedz. zw. Porządek mszy św. wakacyjny. Na zakończenie tygodnia modlitw w intencji kierowców i podróżujących z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i pojazdy. Poświęcane będzie przy bramie wyjazdowej z placu kościelnego. Podczas poświęcenia pojazdów zbiórka datków na rzecz misji świętych.
 2. Dziś o godz. 13.00 w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów odprawiona zostanie tzw. „Msza św. Kresowa”, która będzie transmitowana przez Telewizję POLONIA. Mszy św. przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Edward Kawa – biskup pomocniczy ze Lwowa, kazanie zaś wygłosi ks. Biskup senior Kazimierz Górny z Rzeszowa. Po Mszy św. nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej życie i działalność ks. Kardynała Mariana Jaworskiego. W Jego też intencji będzie odprawiona Msza św. Po Mszy św. delegacje organizacji kresowych złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Polaków przez nacjonalistów z OUN-UPA.
 3. Z racji Pierwszego ŚWIATOWEGO DNIA DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCHogłoszonym przez papieża Franciszka, zapraszamy wszystkich seniorów naszej parafii jutro 26 lipca – we wspomnienie św. Joachima i Anny – na Mszę Świętą o godz. 18.00 połączoną z okolicznościową modlitwą i specjalnym błogosławieństwem. Bardzo prosimy bliskich i sąsiadów, aby pomogli seniorom dotrzeć do kościoła na tę Mszę Świętą.
 4. Dzisiaj od godz. 10.00 do godz. 14.30 będzie można zaszczepić się przy naszym kościele w mobilnym punkcie szczepień ustawionym przez nasz Szpital Powiatowy. Od godz. 16.00 punkt będzie ustawiony na rynku miejskim.
 5. Dziś w Młodowie odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Suma o godz. 12.00. W Łukawcu zaś o godz. 17.00 wprowadziny nowego proboszcza. Został nim wieloletni ojciec duchowny naszego seminarium ks. Dominik Samulak. On też będzie pełnił funkcję egzorcysty diecezjalnego.
 6. Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę w piątek 2 sierpnia. Przypominamy także, że trwają zapisy do grupy duchowej, która modlitwą towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania.
 7. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00. Również w przyszłą niedzielę, 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny w czasie Powstania.
 8. Również za tydzień dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Do skarbon pod chórem można będzie złożyć ofiarę na ten cel.
 9. Polecamy do nabycia Niedzielę lub Gościa Niedzielnego i do lektury wartościowych tekstów społeczno-religijnych w nich zamieszczonych.
 10. Wszystkim Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia oraz wszystkim parafianom i wypoczywającym u nas gościom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 11. Na zakończenie Mszy św. odmówmy modlitwę do Sługi Bożego Kard. Wyszyńskiego oraz zawierzmy siebie i wszystkie nasze sprawy Matce Bożej …