Informacje Parafialne.

 1. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. W zakrystii wyłożona jest „Księga Trzeźwości” do której mogą wpisać się osoby, które podjęły abstynencję od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu.
 2. W piątek 13.08 – „Dzień Fatimski”. Procesja Różańcowa po Mszy św. o 18.00. W czasie procesji z racji drugiego piątku miesiąca modlić się będziemy także za naszych bliskich zmarłych czytając kartki wypominkowe roczne.
 3. Także w piątek 13-go sierpnia, obchodzić będziemy po raz pierwszy wspomnienie liturgiczne bł. księdza Michaela McGivney’a – założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba. Z tej racji Rada Rycerzy przy naszej parafii zaprasza w niedzielę 15 sierpnia po Mszy św. wieczornej na Ceremonię Miłosierdzia Jedności i Braterstwa. W ceremonii mogą wziąć udział wszyscy Bracia Rycerze z rodzinami, kandydaci oraz wszyscy chcący zapoznać się z tą katolicką bratnią organizacją.
 4. W sobotę 14.08. – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika. Dzień modlitwy za pomordowanych w obozach.
 5. W przyszła niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 7.00; 9.00 i 11.00; 13.00; 17.00 i o 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i owoców. W tym dniu przypada również 101. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. Msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem władz samorządowych o godz. 11.00. Msze św. w kościołach dojazdowych: w Dąbkowie  o godz. 8.00 w Dąbrowie o godz. 10.00. W Dąbrowie w  czasie Mszy św. modlić się będziemy w intencji pomordowanych mieszkańców Dąbrowy podczas II Wojny Światowej.
 6. Wszystkich chętnych, którzy chcą udać się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej informujemy, że wyjazd pociągiem do Przemyśla będzie 12 sierpnia o godz. 5.10 z dworca PKP w Lubaczowie. W Kalwarii będzie można skorzystać z noclegów tak jak w latach poprzednich przed pandemią. Powrót i powitanie pielgrzymów kalwaryjskich i jasnogórskich w niedzielę o godz. 16.50 a następnie Msza św. o godz. 17.00.
 7. Również za tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy ks. Michała Monia, który po trzech latach odchodzi z naszej parafii do Kryłowa, gdzie będzie pełnił obowiązki proboszcza. Jednocześnie powitamy ks. Bogdana Nowickiego, który przychodzi do pracy na jego miejsce z Krasnobrodu.
 8. W przyszła niedzielę taca na fundusz remontowy kościoła na spłatę zobowiązań za wykonane prace. Wszystkim darczyńcom serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 9. Na stoliku pod chórem do nabycia nowy numer tygodników „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela” (6 zł). W Niedzieli m.in.: Charyzmatycy – nadzieja czy zagrożenie?  Kim są osoby otrzymujące charyzmaty? Czy odnowa w Duchu Świętym jest szansą dla Kościoła i świata? Marzenia się spełniają Gigant polskiego sportu – Czesław Lang – w wywiadzie dla „Niedzieli” opowiada o karierze kolarskiej, filozofii życia i Panu Bogu. W tym miejscu zachęcamy do kibicowania kolarzom z Tour de Pologne, którzy będą jechać przez Oleszyce we wtorek o godz. 16.00.
 10. Łącząc się duchowo z pielgrzymami, którzy uczestniczą w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę
  zawierzajmy Bogu ich trud, dla rolników pracujących przy żniwach prośmy o błogosławieństwo i dobrą pogodę. Dla naszej Ojczyzny i nas wszystkich tu zebranych i wypoczywających prośmy o opiekę naszej Pani Łaskawej i w modlitwie zawierzenia polećmy się w Jej opiekę. W piątym tygodniu nowenny w oczekiwaniu na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego módlmy się słowami modlitwy (Modlitwa o beatyfikację ks. kard. Wyszyńskiego)