Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVII  niedz. zw. 

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Dzisiejszej niedzieli nabożeństwo różańcowe dla dzieci po mszy św. o godz. 11.00, zaś nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tygodniu Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.15 i o godz. 17.30. Msze św. w tygodniu – rano o godz. 7.00, po południu o godz. 17.00 i o godz. 18.00. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom, przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
 2. W najbliższy piątek, 13 października, ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. tylko o godz. 17.00. Po Mszy św. (o ile będzie dobra pogoda) procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami miasta. W czasie Mszy św. i w czasie procesji modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. O godz. 19.30 w Sanktuarium odbędzie się wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu dla kapłanów z rejonu lubaczowskiego.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II cywilizacja życia”. Jak co roku przeprowadzona zostanie do puszek przed Kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać. Program Dnia Papieskiego: o godz. 11.00 Msza św. Papieska, o godz. 18.00 w kościele św. Karola koncert organowy. Na godz. 20.00 zapraszamy pod pomnik – krzyż przy stadionie na Apel Papieski. Po wysłuchaniu rozważań przejdziemy z feretronem papieskim do konkatedry na apel wieczorny. Po apelu przejście pod pomnik papieski przy kościele św. Karola gdzie złożymy kwiaty i zapalimy znicze. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych za oświatę – tj. nauczycieli, pedagogów, wychowawców, rodziców i nauczycieli na Różaniec o godz. 16.15 oraz na Mszą św. wotywną do Matki Bożej Łaskawej o godz. 17.00. O 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej. Nabożeństwo różańcowe w sobotę tylko o godz. 16.15.
 5. Za tydzień Ruch Światło – Życie przeżywać będzie rejonowy dzień wspólnoty w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich zaangażowanych: Domowy Kościół, młodzież i dzieci na Mszę Św. o godzinie 13.00. Dalszy ciąg spotkania w Domu Św. Zygmunta.
 6. Młodzież Oazowa zaprasza wszystkie dzieci do stworzenia wspólnej wystawy pt. “Mój Różaniec”. Polega ona na tym, aby wykonać własnoręcznie różaniec dowolną techniką. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do 22 października. Różańce będą wystawione na tablicach w naszym kościele w ostatnią niedzielę października.
 7. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział w Lubaczowie zaprasza na premierę filmu i wernisaż wystawy „Sprawiedliwi Ziemi Lubaczowskiej”. Spotkanie w piątek 13 września godz. 17.00 w Miejskim Dom Kultury.
 8. W zakrystii do nabycia kalendarze Radia Zamość na 2023 r. w cenie 10 zł.
 9. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”
  oraz “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym. W „Tygodniku Niedziela przeczytamy: „Czego katolik nie może?” „Dlaczego różaniec jest egzorcyzmem”, „Miłość na długi dystans?”
 10. Od wczoraj w naszej konkatedrze trwa nagrywanie płyty z utworami Maryjnymi. Płyta CD ma być pamiątką 50. obchodów kultu Matki Bożej w Naszym Sanktuarium. Dziękujemy p. Zbigniewowi Kruczkowi za zorganizowanie i zaproszenie wybitnych artystów na to wydarzenie.
 11. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli, zachęcając do włączenia się w bogaty program zaplanowanych wydarzeń. Znajdźmy czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i na modlitwę na różańcu.

Pod Twoją obronę…. Modlitwa do św. Michała Archanioła