Informacje Parafialne.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela października. Rozpoczyna się miesiąc Nabożeństw Różańcowych. Dzieci zapraszamy w tygodniu przez cały październik codziennie na modlitwę różańcową o godz. 16.15,  dorosłych na godz. 17.30. W niedzielę dzieci odmawiać będą różaniec po mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do codziennego wspólnotowego odmawiania modlitwy różańcowej przypominając, że w miesiącu październiku, za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej bądź w rodzinie pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dla ich rodziców. Wychodząc z Kościoła możemy złożyć do skarbony ofiarę na Caritas.
 3. W najbliższą środę, pierwsza środa miesiąca „Męski Różaniec w intencji Rodziny, Kościoła i Ojczyzny ze św. Józefem i św. Janem Pawłem II” o godz. 17.30. Jest to dzień wspomnienia św. Franciszka. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do św. Franciszka z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Dzień modlitwy w intencji papieża Franciszka.
 4. W czwartek dzień modlitwy w intencji powołań z racji pierwszego czwartku. Po mszy św. adoracja. W tym dniu wypada także wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej. W piątek pierwszy piątek. Możliwość skorzystania ze spowiedzi. Do chorych z Komunią św. udamy się w ustalonych z chorymi godzinach. Na wyjazdach Msze św. o godz. 15.00 w Dąbkowie i o 16.00 w Dąbrowie. Po Mszy o 18.00 Wieczór Uwielbienia – czas modlitwy, śpiewu i świadectwa – poprowadzi Wspólnota Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym.
 5. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie z uwielbieniem i modlitwami o uzdrowienie. Modlitwy w sobotę poprowadzi ks. Michał Maciołek.
 6. Z informacji gospodarczych. W tym tygodniu zakończono prace przy elewacji domu Caritas. Trwają jeszcze prace przy adaptacji poddasza w Domu Caritas na pomieszczenia dla archiwum Stacji Opieki Caritas oraz Centrum Pielęgniarstwa. Przypominamy, że w Domu Caritas codziennie czynna jest wypożyczalnia łóżek dla chorych leżących w domach oraz wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Zachęcamy do korzystania.
 7. W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Także w sobotę o godz. 10.00 rozpocznie się zbiórka i spotkanie formacyjne dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 8. Spotkanie i próba śpiewu dla chórzystów jutro o godz. 18.00. Dzisiaj na 18.00 ks. proboszcz parafii św. Karola zaprasza na koncert kameralny w wykonaniu Jarosława Bestera-akordeon i prof. dr hab. Jana Bokszczanina – organy.
 9. W przyszłą niedzielę w krasnobrodzkim sanktuarium odbędzie się VI Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób modlących się za kapłanów. Rozpoczęcie z udziałem Biskupa Diecezjalnego o godz. 15.00.
 10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 10 zł.
 11. Pragniemy poinformować parafian, że z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków zostały parafii przyznane dodatkowe środki finansowe na prace konserwatorskie obiektów zabytkowych znajdujących się w naszym muzeum i w sanktuarium. Dzięki tym środkom zakonserwowane będą zbiory muzealne tj. obrazy, rzeźby, zabytkowe ornaty, krzyż przy wejściu do Sanktuarium, zabytkowy gobelin – herbarz na którym stał św. Jan Paweł II w konkatedrze i wiele innych przedmiotów takich jak: zabytkowe kielichy, monstrancje, relikwiarze. Dzięki tym, i przyznanym wcześniej środkom na konserwację polichromii w sanktuarium nasza świątynia i muzeum nabiorą jeszcze większego blasku i piękna. Dziękujemy wszystkim a szczególnie naszym parlamentarzystom i samorządowcom szczebla wojewódzkiego za wsparcie starań w pozyskaniu środków. Wszystkie prace konserwacyjne prowadzone będą wg wskazań konserwatora. Prace rozpoczną się natychmiast po podpisaniu umów.
 12. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika katolickiego Niedziela z naszym dodatkiem diecezjalnym. Jest także nowy Gość Niedzielny.

Pod Twoją obronę…..