KONKATEDRA. INFORMACJE PARAFIALNE.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Wychowania. W intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców będziemy modlić się przez cały tydzień w czasie Mszy Świętej, o godz. 18 00 . Włączmy się wszyscy w tę modlitwę prosząc Boga, aby młode pokolenie Polaków budowało swoje życie na mocnym fundamencie Chrystusowej Ewangelii. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej bardzo ważnej intencji. Dzisiejsza taca na potrzeby WSD.
 2. Dzisiaj w Markowej koło Łańcuta, odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów, zamordowanej w czasie II wojny światowej, przez hitlerowców, za pomoc Żydom. W uroczystości, która jest transmitowana przez TVP, bierze udział także delegacja z naszej parafii z ks. Proboszczem.
 3. W dniu jutrzejszym o godz. 12.00 w naszym Sanktuarium J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński będzie obchodził jubileusz 25 – lecia święceń biskupich oraz 40 – lecie święceń kapłańskich. W uroczystej Mszy św. dziękczynnej udział weźmie ok. 30 księży z którymi wspólnie ks. Biskup studiował w WSD w Przemyślu. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej dziękczynnej modlitwy.
 4. W sobotę rozpocznie się Triduum przed Świętem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zakończenie w poniedziałek w przyszłym tygodniu Mszą św. w czasie której uczniowie z klas VIII złożą deklarację woli przystąpienia do sakramentu bierzmowania.
 5. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w środę św. Jana Chryzostoma,  w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W sobotę Msza św. wotywna z nowenną o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci z klas III na rozpoczęcie roku formacji i przygotowania do I Komunii św.
 7. W przyszłą niedzielę przypada 84. rocznica rosyjskiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych i pomordowanych na Wschodzie i o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. z modlitwą za sybiraków i złożeniem kwiatów pod tablicą katyńską o godz. 11.00.
 8. Również w przyszłą niedzielę, gdy będziemy przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu kazania w naszej parafii głosił będzie o. Marcin Załuski, lubaczowianin – misjonarz, który pracuje w Ugandzie.
 9. W niedzielę 17 września w Pizunach uroczystości odpustowe ku czci bł. Bernardyny Jabłońskiej. Msza św. o godz. 15.00.
 10. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę oraz wszystkie ofiary indywidualne przeznaczone są na prace remontowe prowadzone przy Domu Caritas. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie i polecamy ich dobremu Bogu w modlitwie.
 11. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla ministrantów. Zapraszamy ministrantów, lektorów oraz wszystkich chętnych chłopców od III klasy szkoły podstawowej do wstąpienia na drogę zaszczytnej posługi ministranta w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Zapisy w szkole u katechetów lub w zakrystii. 
 12. Przy wejściach do kościoła można nabyć nowy numer Niedzieli i „Gościa Niedzielnego”. W prasie dodatki oraz artykuły związane z dzisiejszą uroczystością beatyfikacji Rodziny Ulmów. Prasa w cenie 10 zł.
 13. Na zakończenie dziękując za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Niech Matka Boża ma nas w swej opiece.