KONKATEDRA.

 1. Od dzisiejszej niedzieli porządek Mszy św. powakacyjny. 6.30; 8.00;9.30;11.00; 13.00 i 18.00.
  W tygodniu Msza św. o godz. 7.00; 17.00 i o 18.00. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 2. Dziś dożynki Gminne – Dekanalne w Wólce Krowickiej. Uroczysta Msza św. dziękczynna dożynkowa o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędą się wystąpienia, prezentacje wieńców, sprzętu rolniczego, występy artystyczne. Dożynki diecezjalne odbędą się za tydzień w Krasnobrodzie.
 3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku edukacji dla szkół średnich LO i ZS odbędzie się jutro o godz. 8.00 w Sanktuarium. Msza św. dla uczniów szkoły podstawowej w środę o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty oraz rodziców do wspólnej modlitwy dziękczynnej za przeżyte wakacje i modlitwy o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Uczniów z klas pierwszych, zaczynających naukę w szkole prosimy o przyniesienie do poświęcenia tornistrów i piórników.
 4. Jutro o godz. 18.00 w Domu Zygmunta powakacyjne spotkanie dla członków chóru parafialnego i dla wszystkich chętnych do śpiewania.
 5. We wtorek przypada 3. Rocznica śmierci ks. kardynała Mariana Jaworskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 oraz na zapalenie zniczy i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą jego osobę.
 6. W środę pierwsza środa miesiąca. O godz. 17.30 Męski Różaniec prowadzony przez Rycerzy Kolumba. Po Mszy św. o godz. 18.45 w auli nad zakrystią spotkanie dla wszystkich członków Rycerzy Kolumba.
 7. W czwartek 7 września zapraszamy na adorację pierwszo-czwartkową w intencji powołań i powołanych o godz. 16.00. Adorację poprowadzi Wspólnota Rodzin Osób Powołanych.
 8. W najbliższą piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. w konkatedrze o godz. 7.00; suma o 11.00 i Msze św. wieczorem o godz. 17.00 i 18.00 w Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 9. W piątek zapraszamy na comiesięczny różaniec wypominkowy, który odmówimy po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, klaryski i patronki FZŚ.
 10. W sobotę Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej po Mszy św. wotywnej o godz. 17.00.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej. Wszystkich, którzy zapisali się na wyjazd prosimy o kontakt z ks. Proboszczem, który będzie także brał udział w uroczystości. Wyjazd na beatyfikację planowany jest o godz. 5.00.
 12. Wszystkich ministrantów, starszych i młodszych zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 10.00 na pierwsze powakacyjne integracyjne spotkanie. Zapraszamy także chłopców uczęszczających do szkoły podstawowej i starszych by dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy, by wsparli w decyzji swoich synów. Opiekunem ministrantów będzie w tym roku ks. Paweł.
 13. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Ruchu Światło – Życie, oraz osoby zainteresowane do wspólnego uczestnictwa w uroczystym rozpoczęciu roku formacyjnego. Odbędzie się ono za tydzień 10 września o godzinie 18.00. Po Eucharystii spotkanie w salce domu św. Zygmunta. 
 14. Wspólnota Uwielbienia i Odnowienia Wiary zaprasza w każdy wtorek na Mszę Świętą o godzinie 18.00 a po niej na wspólną modlitwę uwielbienia pieśnią i Słowem. Opiekę duchową nad wspólnotą sprawuje ks. Michał. W środę o godz. 16.00 odbywają się spotkanie Legionu Maryi. Opiekę kapłańską nad Legionem sprawował będzie ks. Krzysztof Górniak.
 15. Przypominamy i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która jest nas stoliku pod chórem. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. artykuł „Zaufać katechezie”, w „Niedzieli”: „Kobieta, która zmieniła świat”.