KONKATEDRA

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania
  i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za cztery tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię. W czasie Adwentu w dni powszednie tradycyjna Msza św. Roratnia – wotywna o Matce Bożej, będzie sprawowana o godz. 17.00. W niedzielę pierwsza Msza św. Adwentowa rano o godz. 6.00. Zachęcamy, aby w tym czasie także w domach towarzyszyły nam Symbole Adwentu: wieniec adwentowy oraz świeca zwana „Roratką” – symbolizująca Osobę Maryi. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą przed IV niedzielą Adwentu. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i Kościołem Chrystusowym. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie opłatków wigilijnych.
 3. Także dzisiaj o godz. 16.00 w domu parafialnym spotkanie Rady Parafialnej.
 4. Do środy nieszpory za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30. We wtorek na modlitwę wypominkową w czasie nieszporów i w czasie Mszy św. zapraszamy członków Żywego Różańca.
 5. 28 listopada przypada 32 rocznica śmierci ks. Kard. Władysława Rubina. Z tej racji w środę o godz. 18.00 J.E. Ks. Biskup Marian Rojek odprawi w intencji śp. Ks. Kardynała oraz Biskupów Jana Nowickiego i Mariana Rechowicza, a także zmarłych kapłanów Mszę św. wypominkową. Po Mszy św. wspólna modlitwa w krypcie przy sarkofagach. Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę, 30 listopada, święto św. Andrzeja, Apostoła.
 7. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek adoracja z modlitwą w intencji powołań i za powołanych o godz. 16.00. W piątek kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych przed południem. Spowiedź dla praktykujących pierwsze piątki przed każdą Mszą św. Zachęcamy, aby ze spowiedzi korzystać także w dni poprzedzające. W sobotę nabożeństwo pierwszo – sobotnie z różańcem z modlitwami uwielbienia o dar uzdrowienia  po Eucharystii o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 9. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach 28. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Z pozyskanych środków sfinansowany będzie wakacyjny wypoczynek dzieci z rodzin ubogich, posiłki, stypendia oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.
 10. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie 9 letniej Gabrysi Bryk z Łaszczówki. Dziewczynka ma wrodzoną śmiertelną wadę serca. Jest po 3 poważnych operacjach i nie ma już dalszej możliwości leczenia w Polsce. Konieczna jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Rodzice i przyjaciele Gabrysi zwracają się do wszystkich ludzi dobrego serca w naszej parafii o pomoc. Szczegóły są na plakatach przy drzwiach wejściowych do kościoła.
 11. Trwa także zbiórka żywności dla naszych rodaków na Ukrainie. W tym tygodniu także rozpoczniemy przygotowywanie paczek na święta dla rodzin ubogich z naszego miasta. Dary będzie można składać do koszyków specjalnie oznakowanych i wystawionych w niektórych sklepach w naszym mieście.
 12. Jutro o godz. 18.00 próba chóru w Sali Domu św. Zygmunta.
 13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli opublikowany jest cały tekst stanowiska Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Zachęcamy do nabycia i lektury. Na czas Adwentu prośmy o Boże błogosławieństwo przez przyczynę Matki Bożej.