Konkatedra.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiaj, po Mszach Świętych odmawiamy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej. Modlitwa w intencji młodych o godz. 11.00, zaś w intencji Akcji Katolickiej na Mszy św. o godz. 13.00. Uroczystość dla młodych poprowadzi diecezjalny asystent KSM, a z koncertem wystąpi zespół muzyczny „OBDAROWANI” z Tomaszowa Lubelskiego.

3.W naszej parafii trwa akcja prowadzona przez młodzież z KSM w ramach ogólnopolskiej akcji „POLAK Z SERCEM” podczas której zbierane są dary i przekazywane rodakom na Kresach Wschodnich. W ramach akcji zbierana jest żywność z długim terminem do spożycia oraz środki chemiczne i higieniczne. Dzisiaj można złożyć też dar pieniężny do skarbony, która jest wystawiona w przedsionku. Ze środków tych zechcemy zakupić agregat prądotwórczy dla Caritas we Lwowie.

  1. W przyszłą niedzielę, rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma przygotować nas na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Nowy Rok Liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: “Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Roraty w czasie Adwentu codziennie o godz. 17.00. Zaś w niedzielę pierwsza msza św. adwentowa o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich do dobrego przeżycia Adwentu.
  2. Do końca listopada, nieszpory za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30
  3. Za tydzień na mszy św. o godz. 13.00, zostaną poświęcone opłatki wigilijne.
  4. Już po raz XXVIII organizowana jest akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach akcji rozprowadzane są świece, jako czytelny znak obecności w naszych rodzinach Chrystusa Pana, ale również dowód naszej solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. Świece do nabycia w zakrystii.
  5. Za tydzień o godz. 16.00 spotkanie dla Rady Parafialnej na plebanii.
  6. We wtorek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Spotkanie okolicznościowe wraz z próbą dla chórzystów jutro o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta.
  7. Za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie 9 letniej Gabrysi Bryk z Łaszczówki. Dziewczynka ma wrodzoną śmiertelną wadę serca. Jest po 3 poważnych operacjach i nie ma już dalszej możliwości leczenia w Polsce. Konieczna jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Koszty leczenia sięgają 2,4 miliona złotych. Rodzice zwracają się do wszystkich ludzi dobrego serca w naszej parafii o pomoc. Szczegóły są na plakatach przy drzwiach wejściowych do kościoła. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim wam za wszelkie przejawy pomocy i wsparcia dla potrzebujących.

11.W dniu wczorajszym w Warszawie podczas ogólnopolskiej Gali Ubi Caritas, organizowanej przez kościół katolicki, prawosławny i protestancki, ksiądz proboszcz Andrzej Stopyra otrzymał od Caritas Polska, jako dowód uznania dla parafii, medal IN CARITATE SERVIRI – Za zasługi dla Caritas.

12.Na stolikach nowa prasa religijna. Jest do nabycia Niedziela z dodatkiem diecezjalnym, Gość Niedzielny i inne tytuły.

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (do odczytania)