OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Dzisiejsza niedziela dla dzieci z klasy IV jest dniem rocznicy Pierwszej Komunii św., dzień wdzięczności, że od roku mogą w pełni uczestniczyć we mszy św.  Msza św. rocznicowa o godz. 11.00.
 3. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Taca dzisiejsza na potrzeby WSD.
 4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (tzw. Dni Krzyżowe). W poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. o urodzaje w Dąbrowie, we wtorek o 19.00 w Dąbkowie i w środę o 19.00 w Hurczu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców z poszczególnych wiosek do wspólnej modlitwy. Ponadto przez trzy dni modlić się będziemy o urodzaje także w kościele parafialnym na mszy św. o godz. 18.00.
 5. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 13.00 obchodzić będziemy jubileusz 25 lecia profesji zakonnej s. Renaty Antonik.
 7. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Tego samego dnia po raz pierwszy będziemy obchodzili w Kościele w Polsce liturgiczne wspomnienie błogosławionego Prymasa Tysiąclecia.
 8. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla chętnych chłopców chcących wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy tych, którzy w tym roku przyjęli pierwszą komunię św. i tych którzy dzisiaj przeżywają swoją rocznicę pierwszej komunii świętej.
 10. Wszystkich członków Kół Żywego Różańca i sympatyków, zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, na II Ogólnopolski Kongres Różańcowy, który odbędzie się na Jasnej Górze, w dniu 4 czerwca b.r. Chętni mogą zgłaszać się do swoich Zelatorów.
 11. Za tydzień, w niedzielę 29 maja, taca na budownictwo sakralne.  
 12. W dniach 1- 2 lipca br. odbędzie się pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. Sporo informacji o wydarzeniach w diecezji.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej. Pod Twoją obronę…..