Konkatedra.

  1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zakończenie nabożeństw we wtorek. Od środy 1 czerwca także o 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 jubileusz 25 lecie profesji zakonnej siostry Albertynki Renaty Antonik.
  2. W tym tygodniu 2 czerwca, przypada XXXI rocznica pobytu Papieża św. Jana Pawła II w naszym mieście. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej o godz. 17.00 przewodniczył będzie J.E. ks. Biskup Mariusz Leszczyński. On też udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i zawierzenie młodzieży Sercu Jezusowemu. Złożenie kwiatów pod tablicą św. Jana Pawła II. W dniu 3 czerwca tradycyjnie o godz. 10:00 przy obelisku Jana Pawła II (obok Stadionu Miejskiego w Lubaczowie) – uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje władz i organizacji społecznych. Zapraszamy wszystkich do pełnego udziału w tym dziękczynieniu Bożej Opatrzności za dar wizyty Jana Pawła II w naszym mieście. Zapraszamy młodzież szkolną, zapraszamy każdego, kto w tamtym wydarzeniu uczestniczył.
  3. W środę, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, zapraszamy na Eucharystię dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków w środę od godz. 16.00
  4. 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji powołanych i nowych powołań o godz. 16.00. Na modlitwę zaprasza Wspólnota Rodzin Osób Powołanych. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Do chorych udamy się przed południem. Msza św. w Dąbkowie o 15.00 i Dąbrowie o 16.00. Zachęcamy bardzo, aby ze spowiedzi skorzystać w dni poprzedzające pierwszy piątek. Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne do odprawienia Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca.
  5. W piątek wieczorem wyjazd młodzieży na Lednicę. W sobotę wyjazd członków Żywego Różańca na pielgrzymkę do Częstochowy. Uczestnicy wezmą też udział II Kongresie Różańcowym.
  6. W sobotę w katedrze zamojskiej odbędą się święcenia kapłańskie.
  7. 7. W sobotę wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Wieczór uwielbienia z adoracją i modlitwami o uzdrowienie naszych ciał i dusz oraz różaniec fatimski do godz. 21.00.
  8. W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św., kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00.
  9. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne (kościołów) w diecezji.
  10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. Sporo informacji o wydarzeniach w diecezji  i z Lubaczowa (np. z otwarcia Muzeum Dziedzictw Kresów w Lubaczowie).