Konkatedra.       

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. O godz. 17.30 Rycerze Kolumba poprowadzą Różaniec w intencji Rodziny, Kościoła, Ojczyzny oraz pokoju na Ukrainie.
 2. W środę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W kościołach dojazdowych Msze św. o godz. 16.00. Na Mszach św. poświęcane będą świece – gromnice. Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzony będzie Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez Papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu modlitewnie wspieramy siostry zakonne, szczególnie pracujące w naszej parafii siostry Józefitki i Siostry Albertynki, a także zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest codzienna modlitwa za cały Kościół i za każdego z nas. Ofiary na utrzymanie domów klasztornych sióstr z zakonów kontemplacyjnych można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła. W tym dniu przypada 16 rocznica sakry biskupiej Biskupa Mariana Rojka.
 3. W naszej parafii Mszę św. o godz. 11.00 odprawi ks. Biskup Mariusz Leszczyński, który jednocześnie zainauguruje duchowe przygotowanie do obchodów 50 rocznicy intronizacji w naszym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej. Intronizacji dokonał ks. Biskup Marian Rechowicz w dniu 2 lutego 1974 roku.
 4. W czwartek o godz. 16.00 rozpoczną się comiesięczne modlitwy w intencji powołań prowadzone przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych.
 5. W piątek przeżywać będziemy pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w Dąbkowie o 15.00, a w Dąbrowie o 16.00. W kościele parafialnym o godz. 7.00, 17.00 i o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w piątek lub dni poprzedzające skorzystać ze spowiedzi przed mszą św. poranną lub wieczorną. Istotą odprawianych pierwszych piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej za grzech nasze i całego świata. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. przed południem.
 6. W sobotę mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze comiesięczne spotkanie pierwszosobotnie. Po Mszy św. Nabożeństwo Różńcowe połączone z wieczorem uwielbienia i modlitwami o uzdrowienie duchowe i fizyczne. W trakcie nabożeństwa odbędzie się obrzęd egzorcyzmowania soli i wody, z tej racji, że w tym dniu przypada wspomnienie św. Agaty.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po mszy św. o godz. 8.00. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 8. W dniach 5 i 12 lutego odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 9. W piątek zakończyła się wizyta duszpasterska, która miała w tym roku także typowo modlitewny charakter. Odwiedziliśmy ok. 1200 (czyli ok. 2/3) rodzin naszej parafii. Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem i wdzięcznością oraz opinią, że w tak trudnym czasie udało się spotkać i wspólnie pomodlić podtrzymując piękną tradycję kolędy noworocznej w naszej parafii. Ze swej strony dziękujemy za otwarte drzwi i serca. Ufamy, że błogosławieństwo i poświęcenie domu umocni wiarę i nadzieję w tym niełatwym dla wszystkich czasie. Tych wszystkich, z którymi nie udało się spotkać, także otaczamy naszą modlitwą i wypraszamy u stóp naszej Pani Łaskawej potrzebne łaski, szczególnie łaskę zdrowia i Bożej opieki. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W czasie kolędy i poprzez przelewy bankowe zebraliśmy 37000 zł. Dzięki tym ofiarom będziemy mogli spłacić kolejną część zobowiązań za prace remontowe przy kościele oraz opłacić bieżące rachunki ( np. rachunek grudniowy za gaz za ogrzewanie kościoła tj. konkatedry i sanktuarium oraz pomieszczeń kościelnych i katechetycznych wyniósł ponad 17.000 zł., a rachunek za energię jako dopłata do zużytego prądu w II półroczu 4 990 zł.

Raz jeszcze wszystkim składamy serdeczne  Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu.
 2. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli zawierzają opiece Matki Bożej Łaskawej i św. Michała Archanioła.