Informacje parafialne.

  1. Dzisiaj przeżywamy XVI niedz. Zw. Porządek Mszy św. wakacyjny. Bardzo serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach, urlopach, życzymy miłego pobytu i odpoczynku oraz zapraszamy do udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za dodatkową ofiarę na tacę jaką dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca złożyliście na rzecz wykonanych prac przy naszej parafii.  Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. Przypominamy, że w dalszym ciągu można przekazywać ofiary na konto parafialne z przeznaczeniem na utrzymanie parafii.  Nr Konta jest na naszej stronie internetowej.
  3. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się piękny koncert pieśni sakralnych pt. „Chroń nas od ciężkich losu zmian”. Z koncertem wystąpi Warszawski Kwartet Smyczkowy „Insano”. Wstęp wolny.
  4. W przyszłą zaś niedzielę w ramach trwającego Festiwalu Dziedzictwa Kresów w naszej konkatedrze o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza Święta Kresowa transmitowana przez Telewizję POLONIA, której przewodniczył będzie J.E. ks. Biskup Edward Kawa ze Lwowa. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Biskup senior Kazimierz Górny z Rzeszowa – wieloletni przyjaciel ks. Kardynała Mariana Jaworskiego. Po Mszy św. w konkatedrze dokonamy odsłonięcia pamiątkowej tablicy dedykowanej pamięci Ks. kardynała Mariana Jaworskiego. W  intencji śp. Kardynała odprawiona będzie Msza św. za spokój jego duszy. Oprawę muzyczną Mszy św. wykona Chór Barogue Collegium 1685 ze Szczawnicy. Po zakończonej modlitwie w kościele udamy się na rondo przy końcu ul. Sobieskiego, aby przy nowo powstałej obwodnicy Lubaczowa odsłonić uroczyście tablicę, która będzie nosiła nazwę „Aleja Kardynała Mariana Jaworskiego”. Zasadzone też, zostaną symboliczne drzewa jawory, które w przyszłości będą zdobić pobocza nowej obwodnicy. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Zachęcamy także do zapoznania się i skorzystania z bogatego programu Festiwalu Dziedzictwa Kresów.
  5. Przyszła niedziela z woli papieża Franciszka to I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Naszymi modlitwami otoczmy naszych drogich seniorów – babcie i dziadków przez wstawiennictwo św. Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa.
  6. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy Tydzień św. Krzysztofa– czas modlimy się w intencji wszystkich użytkowników naszych dróg. Błogosławieństwo pojazdów za tydzień po każdej Mszy świętej. Naszymi ofiarami składanymi przy poświęceniu pojazdów będziemy wspierać misyjną Akcję św. Krzysztofa.
  7. Również w przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie ustawiony przez Szpital Powiatowy w Lubaczowie mobilny punkt szczepień przeciw COVID – 19. Zachęcamy, aby ci którzy się jeszcze nie zaszczepili skorzystali z tej możliwości i okazji. Jednocześnie zachęcamy do stałej modlitwy o ustanie pandemii w świecie.
  8. Trwają wakacje i urlopy. Przypominamy o obowiązku świętowania dnia Pańskiego – przez uczestnictwo we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane oraz powstrzymywanie się od prac niekoniecznych w niedzielę. Przypominamy też o konieczności stosownego godnego stroju w miejscach sakralnych.
  9. Za dziewięć tygodni przeżywać będziemy beatyfikację Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. W ramach duchowego modlitewnego przygotowania po każdej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwę o uproszenie potrzebnych nam i naszej Ojczyźnie łask.
  10. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach, a zwłaszcza za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów.