KONKATEDRA.

 1. Dziś ostatnia niedziela czerwca. Od przyszłej niedzieli porządek mszy św. wakacyjny, czyli Msze św. o godz. 00,9.00,11.00, 13.00 i 18.00, o godz. 8.00 w Dąbkowie i 10.00 w Dąbrowie. W ciągu tygodnia msze św. o 7.00 i o 18.00. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed mszą św. Kancelaria w czasie wakacji czynna od godz. 8.00 do 9.00 i po mszy św. Wieczornej od 19.00 do 20.00. Do chorego prosimy dzwonić o każdej porze.
 1. We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. jutro o godz. 7.00, 9.00; suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną dookoła kościoła; oraz msze św. po południu o godz. 17.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  Zachęcamy do udziału we mszy św. i skorzystania z przywileju odpustu.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek Wspólnota osób powołanych im. O. Wenantego Katarzyńca – zaprasza na godz. 17.00 na adorację i modlitwę w intencji nowych powołań i mszę św. w intencji kanonizacji o. Wenantego.
 3. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą poranną i wieczorną. Do chorych udamy się przed południem z wyjątkiem ks. Michała Monia, który chorych odwiedzi w sobotę przed południem Zachęcamy, aby ze spowiedzi skorzystać w dni poprzedzające pierwszy piątek. Msze św. w Dąbkowie o godz. 15.00 i w Dąbrowie o godz. 16.00.
 4. W sobotę  Nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem, adoracją i modlitwami o uzdrowienie po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W dniach 1 i 2 lipca, uroczystości odpustowe w Sanktuarium MB w Krasnobrodzie. Na uroczystości z Lubaczowa wyruszy piesza pielgrzymka z Lubaczowa z parafii św. Karola Boromeusza.
 6. W czwartek 1 lipca wyruszy pielgrzymka autokarowa na ogólnopolską pielgrzymkę nauczycieli i pracowników oświaty, zaś w sobotę po mszy św. o godz. 8.00 wyruszy z Lubaczowa IV Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. W pielgrzymce weźmie udział 35 rowerzystów.
 7. W przyszłą niedzielę, 4 lipca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00. W tym też dniu przypada 23. rocznica święceń biskupich bpa Mariusza Leszczyńskiego.
 8. Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że w pierwszych dniach października planowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Rzymu do grobu św. Jana Pawła II w podziękowaniu za pielgrzymkę do Lubaczowa przed trzydziestu laty. Szczegółowy program i dokładny termin będzie podany w najbliższym czasie.
 9. W dniu wczorajszym ks. Biskup Ordynariusz dokonał zmian personalnych w diecezji. Po trzech latach pięknej pracy w naszej parafii, z dniem 16 sierpnia odejdzie od nas ks. Michał Moń na proboszcza do parafii Kryłów.
 10. Na stoliku pod chórem do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 11. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Odwiedzając i wchodząc do świątyń w czasie wakacji oraz przychodząc na mszę św. pamiętajmy o godnym stroju.
 12. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach, urlopach życzymy pogody ducha, pięknej pogody, miłych chwil i niezapomnianych przeżyć. Nie zapominajmy o tym, że dyspensa od udziału we mszy św. już nie obowiązuje.
 13. Zawierzmy teraz wszystkie sprawy Matce Bożej ….. Pod Twoją obronę.