Ogłoszenia Duszpasterskie   

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w Sanktuarium dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Również Mszą św. o godz. 11.00 odprawianą przez J.E. Ks. Biskupa Mariana Rojka nastąpi inaugurująca XXXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Po Mszy św. koncert zespołu „Cztery Pory Roku” z Oleszyc z programem „Pozdrawiam Ciebie Matko”. Jutro Mszy św. wieczornej przewodniczył będzie  ks. prof. Sławomir Nowosad z KUL. Po Mszy św. wygłosi on wykład o Biskupie Marianie Rechowiczu, którego 40- lecie śmierci w tym roku obchodzimy. We wtorek gościć będziemy ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego, który wygłosi prelekcję o koronacjach obrazu Matki Bożej Łaskawej. Zachęcamy do zapoznania się z całym programem Tygodnia Kultury i uczestniczenia w prelekcjach i spotkaniach, które będą w Muzeum w podziemiach konkatedry.
  2. Dzisiaj o godz. 9.15 w Domu św. Zygmunta spotkanie dla rodziców, którzy chcą należeć do Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci. Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae pisze: „Nie zwlekaj daj dziecku to, co najlepsze!. Czymś pięknym i owocnym jest powierzenie w tej modlitwie drogi wzrastania dzieci…. Modlitwa różańcowa za dzieci, a bardziej jeszcze z dziećmi, która wychowuje je już od najmłodszych lat… stanowi pomoc duchową, której nie należy lekceważyć”. Różaniec Rodziców jest to modlitwa wspólnotowa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem nasze dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat. Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości. Modlitwa ta, często uzdrawia również relacje w rodzinach. Zachęcamy do przyłączenia się do tej wspólnoty.
  3. Codziennie o godz. 17.30 nieszpory za zmarłych z modlitwami wypominkowymi. Kartki wypominkowe jednorazowe i roczne można składać przez cały listopad w zakrystii lub do skrzynki przy tronie papieskim. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek.
  4. Wierni, którzy nawiedzą w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. W pozostałe dni można zyskać odpust cząstkowy. Warunki które trzeba spełnić: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji papieża i Kościoła oraz pragnienie wyrzeczenia się grzechu.
  5. W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Program obchodów będzie następujący: o godz. 9.45 uroczystości pod pomnikiem Niepodległości, o godz. 10.30 część artystyczna w konkatedrze ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. O godz. 11. Msza św. w intencji Ojczyzny. O godz. 17.00 okolicznościowy koncert w Domu Kultury. Zachęcamy aby w dniu 11 listopada na każdym polskim domu zawieszona była flaga białoczerwona jako znak szacunku i miłości Ojczyzny.
  6. W przyszła niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W tym roku modlitwą i ofiarami do puszek przyjdziemy z pomocą chrześcijanom żyjącym na Bliskim Wschodzie (Liban, Ziemia Święta, Syria, Irak, Iran).
  7. Zachęcamy do nabycia czasopism katolickich – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Przypominamy, że prowadzimy zapisy na prenumeratę tych czasopism. Po każdej niedzieli zostaje kilka egzemplarzy za które musimy płacić. Dlatego wprowadzamy system prenumeraty. Zamawiać będziemy tyle gazet ilu będzie chętnych do kupowania. Gazety będą do odebrania w zakrystii.
  8. Przypominamy, że ogłoszenia systematycznie zamieszczane są na stronie internetowej parafii oraz na FB.
  9. Wszystkim parafianom, sympatykom parafii i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień. Pomódlmy się teraz na zakończenie Eucharystii, za wszystkich zmarłych, których groby nawiedzaliśmy w minionych dniach oraz za wszystkich polecanych w wypominkach [i polecanych w tej Mszy św.], a także za zmarłych z naszych Rodzin. Dobry Jezu…