KONKATEDRA.

 1. Dziś w XVII Niedz. zw. Porządek mszy św. wakacyjny.
 2. Dziś o godz. 13.00 odprawiona zostanie tzw. „Msza św. Kresowa” w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Mszę św. odprawi J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński a oprawę muzyczną wykona chór „Deo Cantamus”. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Polaków przez nacjonalistów z OUN-UPA. Na godz. 20.00 bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do Sanktuarium na wyjątkowe wydarzenie, koncert Mateusza Pospieszalskiego ”Psalmy Dawidowe”. W spektaklu udział wezmą także Barbara Pospieszalska, Joachim Mencel, Adam Woronowicz i inni. Wstęp wolny. Zachęcamy także do korzystania z bogatego programy przygotowanego na tegoroczny Festiwal Kresów.
 3. Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisać się można w zakrystii lub kancelarii parafii św. Karola. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę w środę 2 sierpnia z naszego Sanktuarium. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 8.00. Przypominamy także, że trwają też zapisy do grupy duchowej. W zakrystii można złożyć intencje i ofiary na Fundusz Pielgrzymkowy.
 4. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z konkatedry VI Lubaczowska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę organizowana przez Grupę Rowerową KRESY. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Proboszcz.
 5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: św. Ignacego z Loyoli, św. Alfonsa Marii Liguoriego, w środę Matki Bożej Anielskiej (tego dnia można uzyskać odpust zupełny zwany odpustem – Porcjunkuli. Odpust ten otrzymał w darze od Boga Św. Franciszek z Asyżu, można go otrzymać po zwykłymi warunkami tzn. nawiedzić kościół parafialny, pobożnie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach papieskich); w czwartek św. Jana Marii Vianneya, w sobotę Matki Bożej Śnieżnej. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
 6. Od 1 do 6 sierpnia trwać będą Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. W tym czasie każdego dnia od godz. 17.00 w naszym Sanktuarium trwać będzie czuwanie modlitewne w intencji młodych. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież do wspólnej modlitwy.
 7. W najbliższy czwartek I czwartek miesiąca. Dzień modlitwy w intencji powołań prowadzony przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych. Rozpoczęcie o godz. 17.00. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkowa w dni poprzedzające od godz. 17.00 oraz codziennie przed mszą poranną. Msza pierwszopiątkowa w Dąbkowie o godz. 15.00 i w Dąbrowie o godz. 16.00. Chorych odwiedzimy z Komunią św. przed południem. W sobotę o 18.00 Mszę św. wotywna i Nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Po Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie z modlitwami o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Jednocześnie jest to kolejne modlitewne spotkanie w ramach przygotowania do uroczystości 50 lecia intronizacji MB Łaskawej do naszego Sanktuarium.
 8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
 9. 1 sierpnia przypada 79. rocznica Powstania Warszawskiego, to wielka data w historii nie tylko Polski, ale i Europy. Pamiętajmy we wtorek o godzinie 17.00 – tzw. „godzinie W”, oddajmy hołd Powstańcom poprzez modlitwę w ich intencji. Msza św. z modlitwą w intencji tych co zginęli w Powstaniu o godz. 18.00.
 10. Organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do Markowej, na beatyfikację rodziny Ulmów – odbędzie się ona w niedzielę 10 września b.r. o g. 10:00. Wyjazd spod kościoła o g. 5:00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy przyjmujemy  w zakrystii i w kancelarii. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu. Jedyna taka beatyfikacja w historii kościoła. Ufajmy, że na ten czas, kiedy może ważą się losy świata, naszej ojczyzny i naszych rodzin – dobry Bóg daje nam Ten Wielki Dar – jakim było życie i heroiczna odwaga tej cudownej Rodziny, okrutnie zamordowanej przez Niemców. 
 11. Regionalne Centrum Krwiodawstwa zaprasza i zachęca wszystkich mieszkańców Lubaczowa, którzy ukończyli 18 rok życia, aby w dniu 2 sierpnia w godzinach od 9.00 do 12.00 oddali honorowo krew. Punkt poboru krwi będzie się mieścił w Miejskim Domu Kultury. Jednocześnie Centrum Krwiodawstwa apeluje, że nasze szpitale bardzo potrzebują krwi z każdej grupy, przypominając że krew jest niezbędnie potrzebna do ratowania życia podczas każdej operacji.
 12. Polecamy do nabycia Niedzielę lub Gościa Niedzielnego.
 13. Na zakończenie Mszy św. przypominamy, że przed nami miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Podejmijmy modlitwę i osobistą trzeźwość w intencji tych, którzy nie potrafią sobie poradzić z problemem uzależnienia oraz w intencji rodzin, które cierpią z powodu alkoholizmu. Zawierzmy teraz nadchodzący tydzień i wszystkie wydarzenia Matce Bożej …