KONKATEDRA

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Na mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji Żywego Różańca. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży i rodziców młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
 2. Po Mszach św. zbiórka do skarbony na cele Caritas.
 3. Dzisiejszej niedzieli nabożeństwo różańcowe dla dzieci po mszy św. o godz. 11.00, zaś nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tygodniu Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.15 i o godz. 17.30. Msze św. o godz. 17.00 i o 18.00.
 4. Dziś odpust w Cieszanowie. Suma o godz. 12.00.
 5. Za tydzień, 9 października o godz. 10.30 wyruszy z konkatedry organizowany przez Lubaczowską Grupę Rowerową rajd rowerowy do Sanktuarium w Wielkich Oczach. Powrót ok. godz. 17.00.
 6. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Brunona, Kapłana, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Święto patronalne Żywego Różańca.
 7. Ponadto w środę pierwsza środa miesiąca. Różaniec w intencji rodzin, prowadzony przez mężczyzn. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Rycerzy Kolumba. W czwartek Różaniec w intencji powołań. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych przed południem. Spowiedź przed każdą Mszą św. Msze św. pierwszopiątkowe w Dąbkowie o godz. 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00.
 8. Zgodnie z zapowiedzią tworzony jest chór parafialny. Spotkanie chętnych do śpiewania będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej w Domu św. Zygmunta. Kierownikiem i dyrygentem chóru będzie p. Zofia Przybylska.
 9. W dniach od 7 do 9 października odbędzie się Miejskim Domu Kultury XXI Festiwal Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej im. Ks. Kard. Władysława Rubina organizowany przez Stowarzyszenie Narodowo Patriotyczne ROTA. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny.
 10. Dzisiaj wychodząc z kościoła będzie można nabyć ciastka z własnych wypieków. Dochód na leczenie chorego chłopca Olafa. Także poprzez wpłatę na konto specjalnie utworzone przez Caritas Polska można wesprzeć i przekazać pomoc dla Pani Jadwigi Brzyskiej z Lubaczowa, chorej na rzadką chorobę genetyczną.
 11. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele św. Karola Boromeusza koncert organowy na który zaprasza ks. Proboszcz Roman.
 12. W zakrystii do nabycia kalendarze Radia Zamość na 2023 r. w cenie 7 zł. Są też kalendarze rolnicze ścienne z wieńcami dożynkowymi i kalendarze książkowe. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym.
 13. Od dzisiaj w naszej parafii posługę wikariusza pełni ks. Paweł Derylak. Będzie on też katechetą w Liceum Ogólnokształcącym. Księdza Pawła na nowy etap pracy kapłańskiej oraz ks. Krzysztofa, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia polecajmy Matce Bożej. Także wszystkim wam dzisiaj zgromadzonym w naszej świątyni życzymy dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli, zachęcając do włączenia się w bogaty program zaplanowanych wydarzeń. Znajdźmy czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i na modlitwę na różańcu.

Pod Twoją obronę…….