Konkatedra.

  1. Dziś XV Niedz. zw. Porządek mszy św. wakacyjny: 7.00; 9.00; 11.00; 13.00 oraz 18.00. Taca na potrzeby WSD. Za tydzień taca na potrzeby remontowe parafii oraz na spłatę kredytu za wykonane prace termomodernizacyjne przy kościele.
  2. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji pomordowanych na Wołyniu. Po Mszy przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W sobotę, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel. W Sanktuarium Maryjnym w Tomaszowie Lubelskim XV Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, zaś w Sanktuarium w Nabrożu Diecezjalna Pielgrzymka Sołtysów. To sobotnie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel Święto przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. W naszej parafii poświęcenie i nałożenie szkaplerzy podczas mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  4. We środę (13.07) DZIEŃ FATIMSKI, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na Nabożeństwo Fatimskie, połączone z różańcem oraz śpiewem maryjnych pieśni, które zakończymy aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W najbliższy piątek o godz. 18.00 w kościele św. Karola Boromeusza pierwszy tegoroczny koncert organowy w ramach LETNICH KONCERTÓW ORGANOWYCH. Z recitalem wystąpi p. Andrzej Chorosiński. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
  6. Przypominamy, że trwają zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. W liście dyrektora pielgrzymki do uczestników czytamy: „Tegoroczna pielgrzymka będzie szczególna, bo na Jasną Górę idziemy już 40 raz. Ten rubinowy jubileusz zbiega się również z 30. rocznicą powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Obie te rocznice stanowią szansę do wyrażenia wdzięczności za wszystkie osoby, które przez lata organizowały i współtworzyły Pieszą Pielgrzymkę w naszej diecezji. Podczas drogi chcemy wspominać i dziękować w modlitwie za tych, którzy uczyli nas postawy pielgrzyma, dzielili się świadectwem i inspirowali do wyruszenia na pątniczy szlak. Wierzę, że te rekolekcje w drodze: trud, modlitwa, która również jest uczynkiem miłosierdzia oraz doświadczenie wspólnoty będą owocne i przyniosą trwały pokój w naszych sercach. Niech nam w tym dopomaga Najświętsza Maryja Panna, którą także czcimy jako Królową Pokoju. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej pielgrzymki.
  7. W minionym tygodniu odbyła się rowerowa pielgrzymka do Częstochowy połączona z akcją charytatywną. Uczestnicy zebrali na leczenie i rehabilitację małej Weroniki ponad 2500 zł. W minioną niedzielę prowadzona była zbiórka na leczenie Błażeja. Siostra Józefitka. Andrzeja bardzo serdecznie dziękuje za każda ofiarę. Wolontariusze zebrali  5173. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Parafia nasza wraz z innymi instytucjami organizuje od 1 do 10 sierpnia kolonię letnią dla dzieci z Ukrainy. W tym samym czasie będą organizowane wspólne wyjazdy także dla dzieci z naszego miasta i gminy. Szczegóły i zapisy będą podane w najbliższym czasie.
  9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W „Niedzieli” polecamy artykuły: „Pamiątki po Zbawicielu”, „Kościół czy Wspólnota” i „Pielgrzym to nie turysta” a w „Gościu Niedzielnym” artykuły: „Po prostu Benedykt”, „Bezcenne krople” oraz „Historia nasza I Boża też”. Gazety w cenie 8 zł. na stoliku przy wyjściu z konkatedry.
  10. Zanim przyjmiemy błogosławieństwo prośmy w modlitwie błagalnej o pokój na Ukrainie, módlmy się również o bezpieczne wakacje, dobre tegoroczne urodzaje i za naszą Ojczyznę. Polecajmy te szczególne intencje, wstawiennictwu naszej Pani Łaskawej i Św. Michała Archanioła