Konkatedra. Informacje parafialne.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 2. O godz. 14.30 Msza św. w języku migowym dla osób głuchych i niedosłyszących.
 3. Msza św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencjach nowennowych, zbiorowych oraz za parafian. Po tej Mszy św. Nowenna do Matki Boskiej Łaskawej.
 4. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, na opłatę rachunków. Rachunek styczniowy za gaz na ogrzewanie konkatedry, sanktuarium, salek katechetycznych oraz domu parafialnego wynosi 19 tyś. zł. (w roku ubiegłym rachunek opiewał na kwotę niespełna 7,5 tyś.). Do tego rachunku trzeba doliczyć rachunki za Dom Zygmunta, dom sióstr oraz za ogrzewanie kościołów w Dąbkowie i Dąbrowie. Jeszcze nie wszystkie rachunki dotarły. Tak wysoka kwota w tym roku spowodowana jest podwyżkami i tym, że parafia traktowana jest tak jak zakład produkcyjny i wg stawek przemysłowych naliczane sa opłaty za gaz i energię. Taca w miesiącu styczniu na opłatę rachunków z III niedzieli miesiąca wyniosła 8080 zł. Zwracamy się z prośbą o hojniejsze ofiary w dniu dzisiejszym oraz o ofiary na rzecz parafii drogą wpłat internetowych.
 5. Za tydzień taca na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 6. Zachęcamy serdecznie, aby poczuć się odpowiedzialnym za odnowę Kościoła oraz parafii i wziąć udział w pracach grupy synodalnej
  i napisać swoje spostrzeżenia wypełniając ankietę i wysyłając ją na maila, który znajduje się w zakładce ankieta synodalna na stronie naszej diecezji www. diecezja.zamojskolubaczowska.pl. Również informacje są na naszej stronie parafialnej gdzie można znaleźć odpowiednie materiały i linki.
 7. W kościele powszechnym dniach 27 lutego – 5 marca br. przeżywać będziemy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który poprzedzi rozpoczęcie się Wielkiego Postu.
 8. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i  Gościu Niedzielnym, znajdują się informacje na tematy istotne dla życia
  i działalności Wspólnoty, jaką jest Kościół. Chciejmy sięgać jak najczęściej do tego źródła informacji, po przeczytaniu przekazujmy gazetę innym, aby wzrastały kręgi czytelników.  Przypominamy jedynie, że koszt gazet wynosi 8 zł.
 9. Często pytamy się samych siebie: „Jak być prawdziwym chrześcijaninem, jak najlepiej żyć Ewangelią?” Odpowiedzią jest słowo: „Miłość”. Kochać, pomagać, starać się żyć miłością ze względu na Miłość Boga do człowieka. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Nasze życie przepełnione było głęboko tym uczuciem do Boga i bliźniego.
  Wszystkim drogim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli a uczniom, którzy mają ferie zimowe dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam wszystkim obficie błogosławi.