1. Dzisiejszą III niedzielą Adwentu – niedzielą radości – wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj także rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
 2. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadelupe – patronki Rycerzy Kolumba. Dziękujemy wszystkim panom, którzy należą do tego katolickiego stowarzyszenia, za ich modlitwę i służbę bliźniemu i Kościołowi. Zachęcamy kolejne osoby do wstąpienia w szeregi Rycerzy.
 3. Od czwartku po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy śpiewanie nowenny przed Bożym Narodzeniem.
 4. Jutro przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polce. W intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego modlić się będziemy dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 i jutro na Mszy św. o godz. 18.00. Z tej racji, dzięki Civitas Christiana, przygotowana została piękna wystawa poświęcona patronowi SOLIDARNOŚCI bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Dzisiaj o godz. 14.00 w Domu św. Zygmunta spotkanie dla członków Civitas Christiana. Na godz. 15.00 również do Domu św. Zygmunta zapraszamy młodzież na spotkanie ze świadkami – osobami represjonowanymi w stanie wojennym.
 5. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00; po południu o godz.17.00 (Msza św. Roratnia) i o godz. 18.00 Msza św. Adwentowa. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św.
 6. W najbliższy czwartek 16 grudnia w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje adwentowe jako bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. z naukami rekolekcyjnym:

  CZWARTEK  – 16 GRUDNIA 2021

   7.00 –   Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  11.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  15.30 –  DĄBROWA – Msza św. z nauką ogólna

  17.00 – Msza św. RORATNIA z kazaniem dla uczniów szkoły podstawowej

  18.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  PIĄTEK  – 17 GRUDNIA 2021 

  7.00 –    Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  11.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  15.30 – DĄBKÓW – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  17.00 – Msza św. RORATNIA z kazaniem dla uczniów Szkoły Nr 2

  18.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  SOBOTA  – 18 GRUDNIA 2021
  DZIEŃ SPOWIEDZI – 8.30-12.00 ; 15.30-18.00

  7.00 –    Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  9.00 –    Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  11.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  14.00 – DĄBROWA – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  15.30 – DĄBKÓW – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  17.00 – Msza św. RORATNIA z kazaniem rekolekcyjnym

  18.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

  Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Michał Moń – proboszcz z Kryłowa.

   

 7. Prosimy serdecznie, aby znaleźć czas i skorzystać z Sakramentu Pokuty.  Program szczegółowy na drzwiach kościoła i tablicy ogłoszeniowej.  
 8. Spowiedź rekolekcyjna w kościele św. Karola Boromeusza w najbliższy wtorek.
 9. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli w niedzielę, 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13.00.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji prowadzonej przez Caritas i Rycerzy Kolumba i przynieśli torby wypełnione darami dla maluszków i rodzin ubogich. Wszystkim za serce, za dary i poświęcony czas z całego serca w imieniu Kościoła i obdarowanych – Bóg zapłać. Dary trafią do potrzebujących przed świętami jeszcze w tym tygodniu i na początku przyszłego. Gdyby ktoś wiedział, że trzeba komuś pośpieszyć z pomocą to prosimy o poinformowanie nas drogą telefoniczną.
 11. Na stoliku obok tronu papieskiego do nabycia świece na stół wigilijny i oraz sianko na stół świąteczny.
 12. Również na stoliku są opłatki wigilijne. Dziękujemy za składane ofiary za opłatki, które w całości przeznaczone są na spłatę prac remontowych, które zostały wykonane przy naszym kościele. Także na ten cel oraz na opłatę rachunków za gaz przeznaczona będzie taca z przyszłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z parafialną ucztą eucharystyczną. 
 13. Dzisiaj Harcerze z naszego Hufca wraz z ks. Bogdanem Nowickim pojadą do Rzeszowa po światełko betlejemskie. Uroczystość powitania w naszym kościele w sobotę 18 grudnia przed mszą św. wieczorną.
 14. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli jest kalendarz na 2022 rok. Cena 8 zł.
 15. W związku z pobytem ks. Lesława w szpitalu na badaniach i leczeniu obejmujemy jego osobę oraz wszystkich chorych  naszą serdeczną modlitwą. Polećmy także siebie i nadchodzący czas rekolekcji Matce Bożej, naszej adwentowej przewodniczce….Pod Twoją obronę