1. Dzisiejszą II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do skarbon ustawionych przy wyjściu z kościoła. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie modlitewne z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 2. Roraty codziennie o godz. 17.00.
 3. Jutro wspomnienie św. Mikołaja, dzień w którym za jego przykładem obdarowujemy się upominkami, które są wyrazem naszej dobroci. Zgłoszenia i listy przyjmujemy dzisiaj przez cały dzień w zakrystii.
 4. W środę 8 grudnia przypada Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 17.00 i o godz. 18.00. Msze św. w kościołach dojazdowych o godz. 16.00. W tym dniu przed Mszą św. o godz. 9.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu. Natomiast po Mszy św. o 11.00 rozpocznie się Nabożeństwo Godzina Łaski.
 5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia kończy się Rok św. Józefa. Z tej racji po każdej Mszy św. dokonamy Aktu Zawierzenia Ojczyzny, Parafii i każdej rodziny św. Józefowi. Natomiast po Mszach św. o godz. 17.00 i 18.00 z racji obchodzonego Roku Rodziny indywidualne błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Także po Mszy Św. o godz.17:00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym, a na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Deklaracje do pobrania w zakrystii.
 6. We Wtorek 8 grudnia Ruch Światło Życie obchodzi swoje święto patronalne. Zapraszamy wszystkich Oazowiczów na wspólną modlitwę na Mszy Świętej o godzinie 17.00.
 7. W piątek różaniec i modlitwy wypominkowe – roczne za zmarłych o godz. 17.30. Po nich Msza św.
 8. W przyszła niedzielę w naszej konkatedrze będzie do obejrzenia wystawa poświęcona Solidarności i stanowi wojennemu. Na godz. 13.00 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Civitas Christiana na modlitwę a po Mszy św. na spotkanie w Domu św. Zygmunta. O godz. 15.00 spotkanie i prelekcja poświęcona stanowi wojennemu dla młodzieży.
 9. W przyszłą niedzielę wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, dzień modlitwy w intencji Rycerzy Kolumba, patronki tego katolickiego stowarzyszenia.
 10. W tym roku ze względu na trwającą pandemię zrezygnowaliśmy z roznoszenia opłatków do domów naszych parafian. (wyjątkowo będą roznoszone w blokach na oś. Słowackiego). Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć przez cały Adwent w kościele. W niedzielę opłatki będą wystawione na stoliku przy tronie papieskim. W tygodniu natomiast opłatki będą do nabycia w zakrystii w godz. od 7.30 do 9.00 oraz po południu od 16.00 do 18.00. Prosimy także o pomoc w dostarczeniu opłatków tym parafianom, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła tj. chorym, starszym lub będącym na kwarantannie. Dziękujemy za ofiary złożone za opłatki, które w całości zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań za prace remontowe, które zostały wykonane przy naszym kościele. Zwracamy się z prośbą o hojniejsze datki. Zachęcamy, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia dzielić się opłatkami pobłogosławionymi i poświęconymi w kościele, ponieważ jest to znak tworzenia wspólnoty parafialnej i odpowiedzialności za kościół parafialny.
 11. W tym roku rekolekcje adwentowe odbędą się przed czwartą niedzielą adwentu ze spowiedzią w sobotę 18 grudnia. Rekolekcje będzie głosił ks. Michał Moń.
 12. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety są w stałym miejscu w cenie 8 złotych Są też jeszcze kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2021 rok. Kupując kalendarz wspieramy nasze radio, które możemy już słuchać w bardzo dobrej jakości na częstotliwości 101,2 MHz.
 13. Gorąco prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych dla naszego wspólnego dobra. Prosimy obowiązkowo wewnątrz kościoła zasłaniać drogi oddechowe i korzystać ze środków dezynfekujących ustawionych przy wejściu do kościoła.