OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 4.04.2020 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas w którym Kościół przeżywa Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Błogosławienie palm na każdej mszy św. Gorzkie Żale o godz. 15.00. Msze św. dodatkowe o godz. 12.00;14.00;15.30 i 17.00. Dzisiejsza Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Z tej racji, że nie może się odbyć zmiana tajemnic różańcowych, prosimy aby modlić się tajemniczkami, które obecnie posiadacie jeszcze przez miesiąc.
  2. Dzisiaj od godz. 14.00 odbędzie się błogosławieństwo miasta i wiosek parafii św. Stanisława i św. Karola Najświętszym Sakramentem. Prosimy w tym czasie trwać na modlitwie w intencji ustania epidemii. Harmonogram przejazdu na stronie internetowej.
  3. Od jutra w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na Mszy św. wieczornej. Teksty nauk rekolekcyjnych będą do pobrania ze strony internetowej parafii. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału, do lektury Pisma św. i rozważań rekolekcyjnych. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 11.00 i od 15.00 do 18.00 okazja do spowiedzi i indywidualnego przyjęcia Komunii świętej. Wszyscy, którzy nie będą mogli skorzystać ze spowiedzi mogą skorzystać z formy spowiedzi bez sakramentalnego wyznania grzechów, czyli szczery żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy i zaplanowanie spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko nadarzy się możliwość. Zachęcamy, aby z tej formy wyjątkowo w tym roku skorzystać.
  4. Przed nami Wielki Tydzień.

T R I D U U M  P A S C H A L N E:

Wielki Czwartek – Msza Krzyżma św. w katedrze zamojskiej o godz. 10.00 odprawiana przez ks. Biskupa Ordynariusza i najbliższych współpracowników.  Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – o godzinie 18.00. Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 20.00. Adoracja transmitowana będzie w telewizji i internecie. Liturgia wielkoczwartkowa odprawiana będzie bez udziału wiernych. Rodziny, które zamówiły intencje mszy św. będą mogły po jednej osobie uczestniczyć we Mszy św. Obostrzenie spowodowane jest zakazem zgromadzeń związanym z epidemią. (5 osób na liturgii)

Wielki Piątek – Przez cały dzień indywidualna Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Nie będzie drogi krzyżowej dookoła kościoła o godz. 12.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia wraz z koronką. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 16.30 Drogą Krzyżową. Liturgia adoracji krzyża o godz. 17.00. Po liturgii odbędzie się peregrynacja krzyża ulicami miasta. Krzyż z kościoła św. Karola, który jest cudownym krzyżem ze Stanisławowa, zostanie umieszczony na platformie samochodowej i przejedzie ulicami Lubaczowa. W tym czasie kapłan będzie błogosławił nasze domy i osiedla relikwiami krzyża świętego. Po nabożeństwie całonocna adoracja i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem wystawionym przy symboliczny Bożym Grobie. Nocne czuwanie poprowadzą księża i siostry zakonne. Wierni będą mogli się łączyć w modlitwie za pośrednictwem internetu. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. O godz. 8.00 Jutrznia z Liturgii Godzin. Nie będzie poświęcenie pokarmów. Pokarmy błogosławione będą w tym roku przez głowę rodziny przed śniadaniem wielkanocnym. Obrzędy błogosławieństwa są zamieszczone na stronie internetowej. Poświęcona woda będzie do pobrania w konkatedrze i w sanktuarium.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00.

Wielkanoc    Uroczystą REZUREKCYJNĄ rozpoczniemy o godz. 5.50 biciem dzwonów.  Msza św. rozpocznie się od wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00. Pozostałe Msze św. od godz. 9.30.

Pozostałe ogłoszenia podawane będą w codziennych komunikatach na stronie internetowej i na FB. Dziękujemy Lubaczowskiej Telewizji Kablowej za codzienną transmisję Mszy św. z konkatedry oraz za transmisję Triduum Paschalnego. Dzisiaj msze święte transmitowane będą o godz. 9.30, 11.00 oraz 18.00.

 

  1. W zakrystii oraz w przedsionku Sanktuarium można nabyć świece – paschaliki oraz czekoladowe baranki rozprowadzane przez Caritas w cenie od 6 zł. Jest też prasa katolicka.
  2. Zachęcamy, aby robiąc zakupy nie zapominać o ubogich. Dary będzie można składać w reklamówkach przez cały tydzień w koszu przy zakrystii.

ks. Proboszcz Andrzej Stopyra