Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedz. Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

  1. Dzisiaj w III niedzielę Wielkiego Postu Kościół Powszechny, także nasza wspólnota parafialna stoi wobec ważnego znaku. Wierzymy, że Pan Bóg jest Panem naszego życia, także historii, zatem Jemu zawierzamy przychodzący czas. Jak już wiemy, w związku z wprowadzeniem na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego zostały wydane rozporządzenia organów państwowych oraz władz kościelnych, które regulują nasze zachowania w tym czasie. Podporządkowanie się tym rozporządzeniom będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie, za innych i za Ojczyznę. Szczerą modlitwą otaczamy rządzących, aby podejmowali dobre decyzje, służbę zdrowia, służby mundurowe i służby sanitarne, aby starczyło im sił i środków w pełnieniu trudnej misji, dla chorych prosimy o powrót do zdrowia, dla objętych kwarantanną o cierpliwość a dla zmarłych o radość życia wiecznego. Ludzie wierzący z pokojem w sercu przeżywają każdy czas, również czas zagrożenia epidemią. Wszystkich prosimy o spokój i rozwagę, oraz zachęcamy do ufnej modlitwy o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas każdej Mszy św. po Komunii św. będziemy śpiewać suplikację „Święty Boże…”. Codziennie o godz. 20:30 kapłani wraz z siostrami zakonnymi bez udziału wiernych w kościele będą odmawiać różaniec.
  2. W czwartek uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00;9.00;11.00 i 18.00. W kościołach dojazdowych o godz. 16.00. Jeżeli nie będzie innych rozporządzeń to wytyczne z dzisiejszej niedzieli obowiązywać będą w czwartek w Uroczystość św. Józefa.
  3. W piątek Droga Krzyżowa o godz.30; 16.00 i 17.30. Transmisja na żywo w Telewizji Kablowej.
  4. W związku z zaistniałą sytuacją odwołujemy wszystkie spotkania dla grup i ruchów. W czwartek też nie odbędzie się męski różaniec w czwartek. Przeniesiony zostaje na czas rekolekcji.
  5. Przypominamy, że w najbliższą środę 18 marca mija termin zgłaszania osób, które chciałyby otrzymać karty wejścia na plac celebry beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.
  6. W zasistniałej sytuacji, gdy musimy pozostawać w dmu zachęcamy do zainteresowania się swoimi sąsiadami, szczególnie osobami w podeszłym wieku, samotnymi i niepełnosprawnymi. Prosimy o ewentualne sprawdzenie, czy wszyscy wśród nas posiadają środki niezbędne do codziennego funkcjonowania. Również nasza Parafia z Caritas będzie świadczyć pomoc tym, którzy będą w potrzebie. W celu uzyskania pomocy wolontariuszy prosimy o kontakt telefoniczny z biurem parafialnym.
  7. W obliczu zagrożenia epidemią, prosimy wszystkich, aby stosowali się do zaleceń służb sanitarnych oraz wytycznych zastosowanych przez urzędy i instytucje. Do biura parafialnego osobiście prosimy zgłaszać się tylko w pilnych sprawach (np. pogrzebowych). Pozostałych informacji udzielamy telefonicznie w godzinach pracy biura (166321072 lub 609858867).  
  8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich – NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Niedziela jest także w wersji elektronicznej którą można pobrać pod adresem http://e.niedziela.pl/.

 

Modlitwa zawierzenia