KONKATEDRA                                                                                              

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedz. zw. – 26 stycznia 2020 r.

 1. Dziś III niedz. zw. Decyzją Ojca Świętego Franciszka obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Na mszy św. o godz. 11.00 gościć będziemy zespół śpiewaczy „4 Pory Roku” z Oleszyc. Wieczorem na mszy św. o godz. 18.00 z kolędową oprawą mszy św. wystąpi zespół Ruah Elohim. Także na tej mszy św. modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.
 2. Dziś o godz. 14.00 w Sali Teatralnej rozpocznie się XII Przegląd Zespołów Kolędniczych Herody 2020.
  W tym roku do udziału w przeglądzie zgłosiło się 6 zespołów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknych widowisk i posłuchania kolęd. Zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi do wspólnego spędzenia dzisiejszego popołudnia.
 3. W sobotę po mszy św. wieczornej różaniec i czuwanie z modlitwami o uzdrowienie z racji I soboty miesiąca.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. zostaną poświęcone świece. 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzony będzie także Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez Papieża św. Jana Pawła II w 1997 roku. W tym dniu modlitewnie i materialnie wspierać zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest codzienna modlitwa za cały Kościół i za każdego z nas.
 5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00. Na mszę św. i zmianę serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zapisać do żywego różańca a szczególnie tych, którzy wyrazili deklarację podczas wizyty duszpasterskiej.
 6. W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się w:
27.01. poniedziałek15,00ul. Słoneczna (od strony Wyszyńskiego);  ul. Kochanowskiego, ul. Matejki, ul. Prusa, ul. Kraszewskiego, Handlowa
28.01. wtorek15.00Osiedle Orzeszkowej

– Ul. Orzeszkowej (Od Strony Kościuszki) (1 Ksiądz)
– Asnyka, Staffa, Dąbrowskiej – 1 Ksiądz
– Baczyńskiego, Tetmajera – 1 Ksiądz

– Kasprowicza, Nałkowskiej, Broniewskiego -1 Ksiądz

29.01. środa – ul. Mickiewicza, Indywidualne zgłoszenia
 1. Dzisiaj o godz. 13.00 msza św. kolędowa w intencji parafian z Płk. Dąbka, ul. Sportowej, ul. Polnej, ul. Zbożowej oraz Hurcza. Za tydzień o 13.00 za parafian z ulic:  ul. Legionów 3,5,7, ul. Żeromskiego, ul. Unii Lubelskiej + blok, ul. Wyszyńskiego, oś. Jagiellonów 5,5a,9, Grunwaldzka. Na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń zamieszczone są terminy mszy św. w intencji parafian ofiarodawców i w intencji kolędujących na potrzeby parafii. Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękuję.
 2. Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie zaprasza na koncert CHOPIN I KOLĘDY w wykonaniu uczniów i nauczycieli, które odbędzie się 31 stycznia – w piątek o godzinie 17. 00 w sali koncertowej.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” . Niedzieli przeczytamy artykuł „Realne zagrożenie” ukazujący jak wielkim problemem jest uzależnienie małych dzieci od smartfonów. W dodatku diecezjalnym wiele ciekawych tekstów o dzisiejszej „Niedzieli Słowa Bożego”. Zachęcamy do nabycie i lektury.