Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV  niedz. zw.  22.09.2019 r.

 

  1. Przeżywamy 25. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś na mszy św. w Dąbkowie o godz. 9.00 modlić się będziemy za śp. gen. Stanisława Dąbka i pomordowanych w Opace i Dąbkowie w czasie i po II wojnie światowej. Na mszy św. o godz. 11.00 z okazji Dnia Sybiraka, przypadającego 17 września, modlić się będziemy w intencji sybiraków. O życie wieczne dla tych, którzy zmarli na zesłaniu, a dla żyjących o dar zdrowia i Bożego błogosławieństwo. Po mszy św. spotkanie w sali teatralnej.
  2. Dziś w Pizunach, w dniu i miejscu urodzin bł. Bernardyny Jabłońskiej odbędą się uroczystości odpustowe ku Jej czci.
  3. Społeczny Komitet „Las Niwki” przy Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana zaprasza za tydzień do konkatedry na mszę św. o godz. 13.00  w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Lubaczowa. Po mszy św. udamy się na mogiłę  do  lasu Niwki na modlitwę, złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy. Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy.
  4. W piątek 27. września Dzień Podziemnego Państwa Polskiego.
  5. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w piątek: wspomnienie Św. Wincentego a Paulo; w sobotę: wspomnienie Św. Wacława, męczennika; w przyszłą niedzielę wspominać będziemy ŚŚ. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to także dzień imienin naszego ks. Michała Monia. W środę po mszy porannej rozpocznie się Nowenna przed wspomnieniem Św. Franciszka z Asyżu odprawiana przez FZŚ.
  6. W tym tygodniu odbyło się posiedzenie Parafialnej Komisji Konkursowej, która wyłoniła wykonawcę generalnego dla planowanych prac remontowych przy naszej konkatedrze ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Z dwóch złożonych ofert Komisja wybrała i powierzyła wykonanie prac Firmie REMBUD – Roman SIryk z Oleszyc. Inspektorem nadzoru inwestorskiego będzie inż. Jan Kawalec z Lubaczowa.
  7. Inne ogłoszenia. Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że od pierwszej środy października Rycerze Kolumba oraz mężczyźni z innych ruchów i stowarzyszeń organizują w naszym sanktuarium wydarzenie „Różaniec Mężczyzn”. Będzie to szczególna modlitwa mężczyzn za przyczyną św. Józefa i Maryi w intencji rodziny i Kościoła. Ojczyzna i Kościół potrzebują mężczyzn, którzy ramię w ramię staną, by pokazać że są odpowiedzialni za to, co dzieje się w naszej ojczyźnie, w naszych rodzinach. Męski Różaniec będzie odbywał się przez dziewięć miesięcy w każdą pierwszą środę.
  8. Szkoła języków obcych mająca swoją siedzibę w budynku Caritas zaprasza osoby dorosłe do skorzystania z darmowych kursów języka angielskiego i niemieckiego. Szczegóły i zapisy w sekretariacie szkoły obok stacji Caritas.
  9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika katolickiego Niedziela z naszym dodatkiem diecezjalnym. W Niedzieli temat wiodący to rodzina i małżeństwo. Jest także nowy Gość Niedzielny.