Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV  niedz. zw. 15.09.2019 r.  KONKATEDRA

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIV niedz. zw. W liturgii wspomnienie NMP Bolesnej.
 2. Także w dzisiejszą trzecią niedzielę września obchodzimy w Polsce Dzień Środków Masowego Przekazu. Modlimy się szczególnie w intencji rozgłośni katolickich, naszego Katolickiego Radia Zamość, Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz wszystkich wydawnictw katolickich. Modlitwą obejmujemy także media, które działają w naszej ojczyźnie, aby stały na straży prawdy i przekazywały wartości zgodne z duchem Ewangelii i miłości społecznej. Wychodząc z kościoła możemy do skarbon złożyć ofiary na fundusz rozwoju Katolickiego Radia Zamość i na sfinansowanie budowy studia zamiejscowego w Lubaczowie. Ksiądz Dyrektor w słowie do wiernych diecezji pisze „ Nasza diecezjalna rozgłośnia od ponad 21 lat tworzy wspólnotę słuchaczy, ciesząc się ich zaufaniem. Jesteśmy obecni tam, gdzie dzieją się najważniejsze wydarzenia w naszej diecezji i regionie. Staramy się być blisko ludzi, ich radości i strapień. Jesteśmy świadomi, że radio nie istniałoby bez ofiarności słuchaczy i naszych diecezjan. Z serca dziękuję wszystkim słuchaczom i ofiarodawcom Katolickiego Radia Zamość zachęcając do współpracy i słuchania Radia Dobrych Wiadomości na dwóch częstotliwościach: 90,1 oraz 101,2 FM lub przez stronę internetową radiozamosc.pl”.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii. Pragniemy poinformować, że na domu Akcji Katolickiej została wykonana więźba dachowa a w najbliższym czasie będzie położona blacha. Zamontowane zostały wczoraj kinkiety w konkatedrze i żyrandol w wejściu do kościoła. Pozostałe żyrandole będą dostarczone do połowy października i wtedy będą właściwie zamontowane i podłączone. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone ofiary.
 4. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców z klasy III, które w przyszłym roku w maju pragną przystąpić do I komunii św.
 5. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VIII Tydzień Wychowania pod hasłem Nauczycielu gdzie mieszkasz. Dla wszystkich niech to będzie czas wspólnej modlitwy i pogłębionej refleksji na temat wychowania. Zapraszamy codziennie uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, którym zależy na wychowaniu przyszłych pokoleń Polaków do wspólnej modlitwy oraz refleksji podczas mszy świętych wieczornych. W sposób szczególny w poniedziałek będzie dzień modlitw za młodzież z LO, we wtorek za młodzież z ZS, w środę za Szkołę Podstawową nr 2, w czwartek za przedszkola, w piątek Zespół Szkół Jana Pawła II i w sobotę za rodziców. Serdecznie zapraszamy. Dodatkowo w środę w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki na mszy św. wieczornej odbędzie się uroczyste przyjęcie deklaracji do bierzmowania od uczniów klas VIII, a po mszy wspólna modlitwa adoracyjna.
 6. We wtorek 17 września – na mszy św. o godz. 18.00 z racji 80. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę modlić się będziemy za naszych rodaków poległych z rąk armii bolszewickiej. Po mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą tablicą katyńską. Uroczystości sybirackie, z okazji dnia sybiraka odbędą się w przyszłą niedzielę i rozpoczną się mszą św. o godz. 11.00. Po mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oraz część artystyczna.
 7. W Dąbkowie w przyszłą niedzielę mszą św. o godz. 9.00 rozpoczną się uroczystości związane z pamięcią o poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej z rąk niemieckich faszystów i nacjonalistów ukraińskich.
 8. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zapraszają na prelekcje Tomasza Kuby Kozłowskiego zorganizowane w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Spotkania odbędą się w dniu 16.09.2019 w Czytelni dla Dorosłych MBP w Lubaczowie 
 9. Jutro, 16 września w godz. od 10.00 do 16.00 na Rynku w Lubaczowie odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Szczegóły także na plakatach.
 10. W najbliższą środę do naszego Sanktuarium przybędzie ogólnopolska pielgrzymka kapelanów motocyklistów.
 11. Zachęta do zakupienia prasy katolickiej. Warto z powodu ciekawych artykułów nabyć dziś Niedzielę, bądź Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupu czasopism.
 12. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Janinę Maziarz, mamę naszego p. Mariusza – organisty, której pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 15.00 w Sośnicy Jarosławskiej k/ Radymna.