Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII  niedz. zw. 8.09.2019 r.  KONKATEDRA

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII niedz. zw. Jednocześnie wspominamy dzień Narodzin Matki Bożej. Po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Dzień dzisiejszy jest też diecezjalnym dniem dziękczynienia za tegoroczne plony. Dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie.
 2. Dziś przypada 105. Światowy Dnia Migranta i Uchodźcy. Naszą modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
 3. Taca dzisiejsza na potrzeby Seminarium. W przyszłą niedzielę ofiary na potrzeby parafii, na opłaty rachunków i na prowadzone prace remontowe przy parafii.
 4. Jutro, w poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 5. W czwartek wspomnienie Imienia Maryi, dzień wspomnienia zwycięskiej bitwy pod Wiedniem w 1683 roku w której król Jan III Sobieski pokonał wojska tureckie.
 6. W piątek o godz. 17.30 comiesięczny wypominkowy różaniec za zmarłych, a po mszy św. o godz. 18.00 z racji 13. dnia miesiąca procesja fatimska.
 7. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na modlitewne wydarzenie POLSKA POD KRZYŻEM. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam o ostatnim czasie skalę. Na całym świecie, także w wielu naszych rodzinach, mają miejsce odejścia od wiary i Kościoła. Znakiem nadziei i zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 Mszą św. w obecności relikwii Krzyża Świętego. Następnie odprawimy nowennę do Matki Bożej Łaskawej – Królowej Polski. Po nowennie wyruszymy z procesją do krzyża papieskiego przy stadionie. W czasie procesji odprawimy Drogę Krzyżową. Po krzyżem papieskim nabożeństwo Adoracji Krzyża.  Przychodząc zabierzmy ze sobą swoje krzyżyki z domów, aby je nieść w swojej dłoni w czasie procesji. Niech nikogo nie zabraknie, kto kocha krzyż Chrystusowy na tej modlitwie.
 8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz”.
 9. W piątek w Zespole Szkół uroczystość patriotyczna z okazji 80. rocznicy śmierci Józefa Kustronia połączona z dniem Święta Szkoły.
 10. Rozpoczął się kolejny rok formacji dla grup i ruchów katolickich działających przy naszej parafii. (Wszystkich organizacji jest prawie dwadzieścia). W najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy ministrantów, lektorów wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 10.00 do naszego sanktuarium. Będzie to inauguracja nowego roku posługi i formacji Liturgicznej służby ołtarza naszej parafii. Po Eucharystii spotkanie przy grillu. Zapraszamy także wszystkich chętnych chłopców, którzy pragną zostać ministrantami. Spotkanie powakacyjne dla KSM w piątek o godz. 19.00. OAZA zaprasza  Dzieci Boże na spotkanie w piątek o godz. 16.30, a młodzież oazową w sobotę na godz. 16.00. Szczegółowy harmonogram spotkań wszystkich grup umieszczony zostanie na stronie parafii.
 11. W najbliższą środę od godz. 8.30 na Rynku Miejskim w Lubaczowie odbędzie się IV Powiatowy Piknik Ekologiczny pod hasłem „ Ekologiczne środowisko – zdrowy człowiek”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 12. W przyszły poniedziałek, 16 września w godz. Od 10.00 do 16.00 również na Rynku w Lubaczowie odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Szczegóły także na plakatach.
 13. Zachęta do zakupienia prasy katolickiej. Warto z powodu ciekawych artykułów nabyć dziś Niedzielę, bądź Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupu czasopism.