O G Ł O S Z E N I A – XIII N i e d z i e l a Z w y k ł a – 30.06.2019 r .

1. Dziś ostatnia niedziela czerwca i ostatni dzień czerwca. Zakończenie nabożeństw czerwcowych o godz. 17.40. Od przyszłej niedzieli porządek mszy św. wakacyjny, czyli Msze św. o godz. 7.00,9.00,11.00, 13.00 i 18.00, o godz. 8.00 w Dąbkowie i 10.00 w Dąbrowie. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed mszą św. Kancelaria zaś w czasie wakacji czynna od godz. 8.00 do 9.00 i po mszy św. Wieczornej od 19.00 do 20.00. Do chorego prosimy dzwonić o każdej porze.
2. Dzisiaj w Lubaczowa wyruszyła II Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. W pielgrzymce udział bierze 30 rowerzystów. Także dziś wyruszyła piesza pielgrzymka do Krasnobrodu na uroczystości odpustowe w dniach 1-2 lipca. Jutro zaś wyruszy pielgrzymka autokarowa na ogólnopolską pielgrzymkę nauczycieli i pracowników oświaty. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do grupy ziemi lubaczowskiej, która wyruszy 2 sierpnia z konkatedry.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek do chorych z Komunia św. Przyjedziemy przed południem. Spowiedź pierwszopiątkową prosimy odprawić w dni poprzedzające. W sobotę adoracja, różaniec i modlitwy o uzdrowienie po mszy św. Wieczornej. W niedzielę zmiana tajemnic po mszy św. O godz. 7.00.
4. W przyszła niedzielę w naszym mieście odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 11.00. O godz. 12.30 na rynku miejskim uroczysta przysięga żołnierzy.
5. Trwają prace remontowe w domu Akcji Katolickiej. W tym tygodniu rozpoczną się prace montażowe nowego stropu na pierwszym piętrze. Przygotowywany jest też materiał na wykonanie nowej więźby dachowej. Również w tym tygodniu przywiezione zostaną dwa nowe ( z pięciu zamówionych) żyrandole do konkatedry. Wzór można obejrzeć na stronie internetowej parafii.
6. Na stoliku pod chórem do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
7. Rozpoczął się czas wakacji. Chwila obecna jest dobrą okazją, aby podziękować wspólnotom, duszpasterstwom, ruchom, stowarzyszeniom, rodzinom i osobom indywidualnym, których zaangażowanie i wysiłek nadawał kształt życiu parafialnemu i apostolatowi parafii w minionym roku szkolnym i formacyjnym. Z całego serca Bóg zapłać. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku urlopowego, a pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego urlopu. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Odwiedzając i wchodząc do świątyń w czasie wakacji oraz przychodząc na mszę św. pamiętajmy o godnym stroju.
8. Zawierzmy teraz wszystkie sprawy Matce Bożej ….. Pod Twoją obronę.