OGŁOSZENIA  –  XII   Niedziela  Zwykła  – 23.06.2019 r.

 1. Dziś XII Niedz. zw. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów a dorosłych do noszenia chorągwi i feretronów. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek procesja po mszy św. wieczornej do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy, aby ołtarze przygotowali: pierwszy – katecheci i siostry zakonne, drugi Klub Inteligencji Katolickiej, trzeci Legion Maryi wraz z Grupą Modlitewną św. Józefa i czwarty Akcja Katolicka wraz z Odnową w Duchu Świętym. Po zakończonej procesji poświęcenie wianków.
 2. Dziś odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbkowie. Suma o godz. 12.00.
 3. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień uroczystości odpustowej w naszej parafii. Porządek mszy św. będzie następujący: 00, 9.00, suma odpustowa
  o godz. 12.00 i msza wieczorna o 18.00. W kościołach filialnych msza św. o godz. 16.00.  Przypominamy, że każdy parafianin, o ile nie przeszkadzają obowiązki zawodowe,  powinien uczestniczyć we Eucharystii. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W sobotę po mszy św. o godz. 9.00 i 12.00 nabyć będzie można książkę ks. dra Wiesława Banasia pt. „Przystanią ich była Kalwaria Zebrzydowska”. Książka opisuje dzieje kapłanów, którzy po wojnie ukończyli Seminarium w Kalwarii, a następnie większość z nich pracowała w dawnej Archidiecezji z siedzibą w Lubaczowie.
 5. Jutro liturgiczne wspomnienie Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Imieniny ks. Biskupa Jana Śrutwy.
 6. W środę czcić będziemy św. Zygmunta Gorazdowskiego. Dzień modlitwy w intencji sióstr Józefitek założonych przez Gorazdowskiego. Po mszy św. ucałowanie relikwii.
 7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze św. o 7.00 i o 18.00. W tym dniu poświęcimy na mszy św. porannej odrestaurowany obraz Serca Pana Jezusa, który został ofiarowany naszemu kościołowi przez społeczność Lubaczowa jako wotum dziękczynne za zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 roku.
 8. W piątek podczas mszy św. wieczornej w kościele św. Karola Boromeusza odbędzie się bierzmowanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzisiaj bierzmowanie w Załużu a w środę w Łukawcu.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 wyruszy pielgrzymka rowerowa z Lubaczowa do Częstochowy. W tym roku będzie to grupa 30 rowerzystów.
 10. 2 sierpnia z konkatedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Ziemi Lubaczowskiej w ramach pielgrzymki zamojskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do zaplanowania i wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze, zwłaszcza młodzież w Roku Ducha Świętego. Szczegóły i zapisy na stornie internetowej lub w zakrystii.
 11. Porządek wakacyjny mszy św. obowiązywał będzie od niedzieli 7 lipca. Msze św. odprawiane będą o godz.: 00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00. W Dąbkowie o 8.00 a w Dąbrowie o 10.00. W tygodniu bez zmian: 7.00 i 18.00. ( Za tydzień msze św. według normalnego porządku).
 12. Kancelaria parafialna od 1 lipca czynna będzie rano od 8.00 do 9.00 i po południu po mszy św. wieczornej od 19.00 do 20.00. Spowiedź pół godziny przed mszą św.
 13. Czasopisma katolickie do nabycia na stolikach przy wyjściu z kościoła. Tam można zaopatrzyć się
  w najnowszy numer “Niedzieli” . Zachęcamy do czytania prasy religijnej w czasie wakacyjnym.
 14. Na zakończenie przypominamy, że dzisiaj Dzień Ojca. Więc teraz w ich intencji pomódlmy się prosząc o potrzebne łaski na każdy dzień życia i służby rodzinie.
 15. Modlitwa „Pod Twoją obronę” ……