OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16.06.2019 r.

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku.
 2. Ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. Na opłatę rachunków i na prace remontowe prowadzone w domu Akcji Katolickiej.
 3. W związku z przypadającym w dniu jutrzejszym wspomnieniu św. Brata Alberta, który patronuje kościołowi w Dąbrowie, dziś odpust w Dąbrowie z Sumą Odpustową o godz. 12.00. Za tydzień odpust w Dąbkowie ku czci Serca Pana Jezusa. Suma Odpustowa o godz. 12.00.
 4. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Uroczysta Msza św. odprawiana dla mieszkańców całego miasta Lubaczowa, przez J.E. Ks. Biskupa Mariana Rojka i księży z obydwu parafii w konkatedrze o godz. 9.30. Następnie procesja eucharystyczna do kościoła św. Karola Boromeusza. Procesja wyruszy przy akompaniamencie orkiestry dętej i zatrzymywać się będzie przy czterech ołtarzach. Pierwszy przy ul. Rynek, drugi przy Starostwie Powiatowym i Urzędzie Gminy trzeci przy Unii Lubelskiej i czwarty przed kościołem św. Karola. Tam zakończenie procesji uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.  W dzień Bożego Ciała Msze św. w konkatedrze o godz. 30; 8.00; 9.30; 13.00 i 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. Zachęcamy do udekorowania flagami i emblematami religijnymi naszych okien w domach i balkonów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zwracamy się także z gorącą prośbą do członków kółek różańcowych, stowarzyszeń i grup modlitewnych, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do asysty przy chorągwiach oraz do sypania kwiatków.
 5. W Boże Ciało po południu o godz. 16.00 Rycerze Kolumba zapraszają na piknik rodzinny do ośrodka Sióstr Albertynek na Mazurach. W programie przewidziano wspólne integracyjne zabawy, występy, konkursy i zawody sportowe. Wszystkich chętnych zapraszamy. Wstęp wolny.
 6. W Boże Ciało o godz. 16.00 zaplanowany jest wyjazd do Rzeszowa na Koncert Chwały ,,Jednego serca jednego ducha”. Szczegóły i zapisy u ks. Sławomira.
 7. W oktawie Bożego Ciała procesja ze śpiewem Litanii o godz. 17.30.
 8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we wtorek 18.06., na Mszę św. dziękczynną na godz. 8:15. Młodzież, zaś ze szkół średnich LO, ZS oraz Młodzież ze Szkoły Jana Pawła II zapraszamy na Mszę św. w środę o 8.00. Raz jeszcze bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby wspólnie podziękować Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosić o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.
 9. We wtorek 18 czerwca o 7.45 wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę Ministrantów do Zamościa połączoną z Olimpiadą Sportową. Zapisy na wyjazd u ks. Michała.
 10. Trwają zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach
  1-2 lipca 2019 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii.
 11. W dniach od 30 czerwca do 1 lipca parafia św. Karola organizuje Pieszą Pielgrzymkę do Krasnobrodu. Szczegóły podczas zapisów w zakrystii kościoła św. Karola.
 12. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy jak co roku przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie.
 13. Ogłoszenie dla młodych rolników. Jutro w Dzikowie odbędzie się konferencja zorganizowana przez Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Rzeszowa na temat możliwości pozyskania sporych środków na modernizację i unowocześnianie gospodarstw.
 14. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy religijnej. Sporo informacji o wydarzeniach w diecezji
  i Lubaczowie.