OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Boże Ciało – 20.06.2019 r.    

  1. Dziś czwartek, przypada uroczystość Bożego Ciała. O godz. 9.30 uroczystej Mszy św. odprawianej dla całego miasta Lubaczowa przewodniczył będzie ks. Biskup Marian Rojek. On też poprowadzi procesję eucharystyczną ulicami miasta. Procesja wyruszy przy akompaniamencie orkiestry dętej i zatrzymywać się będzie przy czterech ołtarzach. Pierwszy w Rynku, drugi przy budynku Urzędu Starostwa i Gminy, kolejny przy posesji Państwa Rozmusów na ul. Unii Lubelskiej i ostatni przy kościele św. Karola. W dzień Bożego Ciała msze św. w konkatedrze o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 13.00 i 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny odmawiając hymn „Przed tak wielkim sakramentem” i spełniając zwykłe warunki odpustu. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o piękny wygląd ołtarzy
    i piękne przygotowanie procesji. Dziękuję księżom, siostrom zakonnym i wszystkim pracownikom kościelnym, dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki i mamom, które pomagały, dziękuje ministrantom i orkiestrze.
  2. Dzisiaj o godz. 17.40 Nabożeństwo czerwcowe. Od jutra codziennie o 17.30 przez całą oktawę procesja dookoła kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa.
  3. Dzisiaj po południu o godz. 16.00 Rycerze Kolumba zapraszają na piknik rodzinny do ośrodka Sióstr Albertynek na Mazurach. W programie przewidziano wspólne integracyjne zabawy, występy, konkursy i zawody sportowe. Wszystkich chętnych zapraszamy. Wstęp wolny.
  4. Zachęcamy także do wyjazdu do Zamościa na koncert uwielbienia na godz. 20.00, bądź do Rzeszowa na Koncert Chwały ,,Jednego serca jednego ducha”.
  5. W niedzielę w Dąbkowie o godz. 12.00 odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W niedzielę o godz. 13.00 Msza św. o urodzaje dla mieszkańców z ul. Dąbka, Polnej Sportowej i Zbożowej.
  7. Przypominamy, że w niedzielę przypada tradycyjny Dzień Ojca. W tym Dniu módlmy się za wszystkich Ojców, by z godnością i wiarą spełniali misję, do jakiej zostali powołani przez Boga! Przywołując Ich w tym Dniu dziękujmy Im za wszystko, co nam dali. Dziękujmy Bogu za naszych Ojców! Dla żyjących prośmy o zdrowie i błogosławieństwo, a dla zmarłych o dar nieba.
  8. Pod Twoją obronę ……… w intencji Ojczyzny.