Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII  niedz. zw.

                                                                              2.09.2018 r.

 1. Przeżywamy dziś XXII Niedz. zw. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po mszy św. o godz. 8.00. Od dziś porządek mszy św. powakacyjny. Pierwsza msza św. o godz. 6.30.
 2. Dziś dożynki Gminne w Tymcach. Uroczysta msza św. dziękczynna dożynkowa o godz. 14.00. Po mszy św. odbędą się wystąpienia, prezentacje wieńców, sprzętu rolniczego, degustacje wyrobów, występy artystyczne. Dożynki zaś diecezjalne odbędą się za tydzień w Krasnobrodzie.
 3. Dobiegły do końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych w nadchodzącym tygodniu codziennie przed Mszą św. wieczorną. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkół średnich jutro o godz. 8.00, a dla uczniów ze Szkoły Podstawowej we czwartek o godz. 9.00.
 4. W nowym roku szkolnym msza św. w niedzielę dla młodych (czyli uczniów ze szkoły podstawowej i istniejących klas gimnazjum) ze specjalnym kazaniem odprawiana będzie o godz. 11.00.
 5. Nowy rok szkolny to także nowy rok formacyjny dla grup działających w naszej parafii. Swoje spotkania KSM będzie miało w piątki po mszy św. wieczornej, ministrantów starszych i młodszych na pierwsze spotkanie powakacyjne zapraszamy w czwartek po mszy św. wieczornej.
 6. W naszej parafii prowadzona jest zbiórka zeszytów i przyborów szkolnych w ramach akcji prowadzonej przez Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. Zebrane pomoce szkolne zostaną rozdane uczniom szkoły podstawowej z rodzin ubogich wraz z plecakami Caritas. Zbiórka trwać będzie przez cały najbliższy tydzień.  Dary składamy w zakrystii lub w kancelarii.
 7. W tym tygodniu we I czwartek miesiąca. Przed mszą św. wieczorną modlić się będziemy o nowe dobre powołania i za powołanych do kapłaństwa i zakonu. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się przed południem. W Dąbkowie i Dąbrowie msze św. o stałych godzinach.
 8. W sobotę Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. z poświęceniem ziarna o godz. 7.00; 11.00 i 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony zamówiona przez mieszkańców z ul. Kościuszki o godz. 11.00.
 9. W sobotę przypada doroczny odpust w Oleszycach, suma odpustowa o godz. 11.00.
 10. Za tydzień taca na WSD.
 11. W zakrystii można nabyć już kalendarze rolnicze książkowe i ścienne na 2018 rok.
 12. Jest też do nabycia Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. W Tygodniku Niedziela artykuł z pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej , zachęcamy o lektury prasy katolickiej.