OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Boże Ciało – 31.05.2018 r. 

 1. Dziś czwartek, przypada uroczystość Bożego Ciała. O godz. 9.30 uroczystej Mszy św. odprawianej dla całego miasta Lubaczowa przewodniczył będzie ks. Biskup Mariusz Leszczyński. On tez poprowadzi procesję eucharystyczną ulicami miasta. Procesja wyruszy przy akompaniamencie orkiestry dętej i zatrzymywać się będzie przy czterech ołtarzach. Pierwszy w Rynku, drugi przy budynku Urzędu Starostwa i Gminy, kolejny przy posesji Państwa Rozmusów na ul. Unii Lubelskiej i ostatni przy kościele św. Karola. W dzień Bożego Ciała msze św. w konkatedrze o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 13.00 i 18.00. W kościołach filialnych o godz. 16.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny odmawiając hymn „Przed tak wielkim sakramentem” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Dzisiaj o godz. 17.30 ostatnie Nabożeństwo majowe. Od jutra codziennie przez czerwiec nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
 3. 3. Dzisiaj w ramach Festiwalu Słowa organizowanego przez MDK w Lubaczowie, w podziemiach konkatedry o godz. 16.30 piękny koncert w którym wystąpią: Marta Andrzejczyk, Piotr Banaszek i Robert Bielak. Wstęp wolny. Dziś po południu wyjazd do Rzeszowa na Koncert Chwały ,,Jednego serca jednego ducha”. Także dziś w Zamościu koncert chwały na Rynku Wielki o godz. 20.00.
 4. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.30 i po południu od godz. 17.00. Na tę godzinę zapraszamy młodzież która przygotowuje się do bierzmowania. Odwiedziny chorych przed południem. Procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii po mszy św. Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski zachęca, by w przypadającym na Pierwszy Piątek Miesiąca Światowym Dniu Dziecka dołączyć się do ekspiacyjnej modlitwy za grzech aborcji. W tym dniu ma być odmówiona we wszystkich kościołach specjalna modlitwa.
 5. Jutro zapraszamy rodziców na wspólne modlitwy w intencji dzieci z racji Światowego Dnia Dziecka.
 6. W sobotę 2 czerwca przypada XXVII rocznica wizyty Papieża św. Jana Pawła II w naszym mieście. Uroczystości dziękczynne rozpoczną się Mszą św. o godz. 17.00. Uroczystościom przewodniczył będzie Pasterz naszej diecezji Bp Marian Rojek. W czasie Mszy św. młodzież ze Szkoły Nr 2 przystąpi do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Serca Jezusowego.  Dalsza część uroczystości rozpocznie się o godz. 20.00 wieczorem uwielbienia i dziękczynienia, któremu przewodniczył będzie ks. Biskup Marian a młodzież złoży dziękczynienie za otrzymane dary Ducha Świętego. Zapraszam serdecznie wszystkich na mszę św. i na tę szczególną adorację pierwszo-sobotnią.
 1. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania i rodziców. Jutro Próba generalna ze świadkami po mszy św. wieczornej.
 2. Niedziela 3 czerwca w naszej parafii będzie dniem wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzał będzie Pasterz Diecezji Bp Marian Rojek. Przypominamy program wizytacji i zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach z Biskupem. O godz. 8.00 msza św. dla Żywego Różańca i grup modlitewnych. Po mszy św. zmiana tajemnic w Sanktuarium. O godz. 9.30 w Domu św. Zygmunta spotkanie z Radą Parafialną, liderami ruchów, stowarzyszeń i grup modlitewnych. O godz. 10.30 złożenie kwiatów pod obeliskiem papieskim na stadionie. Następnie o godz. 11.00 główna Msza św. wizytacyjna ze złożeniem sprawozdania z życia parafii przez księdza proboszcza. Po mszy św. ks. Biskup uda się do DPS-u i nawiedzi siostry albertynki i chorych. Wizytacja w Dąbrowie i w Dąbkowie będzie w niedzielę 10 czerwca. W Dąbkowie będzie konsekracja kościoła i poświęcenie palcu na nowy cmentarz.
 3. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze zamojskiej odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród wyświęconych będzie nasz diakon Mateusz Kopa. Msza św. prymicyjna księdza Mateusza będzie za tydzień o godz. 13.00. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału w wydarzeniach najbliższej niedzieli.
 4. 10. Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich i Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zapraszają na VI Marsz dla Życia i Rodziny w Zamościu”, który pod hasłem “Polska rodziną silna”, który przejdzie ulicami miasta 10. 06. 2018 r. Marsz jest manifestacją radości, aktywnej promocji przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest formą głośnego sprzeciwu wobec zjawiska podważania i osłabiania instytucji rodziny i jej podstawowej roli w wychowaniu dzieci, świadectwem wiary i poszanowania Prawa Bożego. Marsz pod patronatem Ks. Bpa Mariana Rojka – rozpocznie się Mszą Św. w kościele św. Michała w Zamościu o godz.10.30.
 5. Pod Twoją obronę ……… w intencji Ojczyzny.