IX Niedz. zw. – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.06.2018 r.   

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza Pasterz naszej diecezji J.E. ks. Biskup Marian Rojek. Główna msza św. wizytacyjna o godz. 11.00 na której będzie złożone sprawozdanie z życia parafii od ostatniej wizytacji, która miała miejsce w 2012 roku.
 2. Także dziś na mszy św. o godz. 13.00 przeżywać będziemy prymicje ks. Mateusza Kopy, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie w katedrze zamojskiej.
 3. Za tydzień w niedzielę ciąg dalszy wizytacji. Ks. Biskup odwiedzi wspólnoty kościoła lokalnego w Dąbrowie iw Dąbkowie. W Dąbkowie ks. Biskup poprowadzi uroczystości odpustowe i dokona konsekracji kościoła.
 4. Do czwartku przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Procesja codziennie po mszy św. wieczornej. W czwartek procesja do czterech ołtarzy ustawionych dookoła kościoła. Pierwszy ołtarz przygotują siostry zakonne i katecheci, drugi Klub Inteligencji katolickiej, trzeci Grupa Modlitewna św. Józefa, czwarty Akcja Katolicka z Odnową w Duchu Świętym. Po procesji poświęcenie wianków z ziół, kwiatów i zbóż.
 5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a jednocześnie Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze św. o 7.00 i o 18.00.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wspominamy także błogosławionych ks. Zygmunta Pisarskiego i Stanisława Starowieyskiego, męczenników czasu II wojny światowej, związanych z Diecezją Zamojsko-Lubaczowską.
 7. Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich i Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zapraszają na VI Marsz dla Życia i Rodziny w Zamościu”, który pod hasłem “Polska rodziną silna”, który przejdzie ulicami miasta 10. 06. 2018 r. Marsz jest formą głośnego sprzeciwu wobec zjawiska podważania i osłabiania instytucji rodziny i jej podstawowej roli w wychowaniu dzieci, świadectwem wiary i poszanowania Prawa Bożego. Marsz pod patronatem Ks. Bpa Mariana Rojka – rozpocznie się Mszą Św. w kościele św. Michała w Zamościu o godz.10.30.
 8. W najbliższą sobotę od godziny 9.00 rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych połączony
  z katechezami i wykładami dla narzeczonych w ramach przygotowania przedmałżeńskiego. W sobotę nauki poprowadzą panie z poradni rodzinnej. Zapisy i zgłoszenia drogą mailową. Szczegóły na stronie parafialnej.
 9. W przyszłą sobotę 9 czerwca o godz. 7.00 wyruszy z parafii św. Karola pielgrzymka piesza do Nowin Horynieckich do św. Antoniego. Zapraszamy do uczestnictwa.
 10. Za tydzień w Szałasie nad Tanwią obok Huty Różanieckiej odbędzie się Biesiada Piosenki Partyzanckiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 11. Zachęcam do nabycia najnowszego numeru tygodnika katolickiego NIEDZIELA lub Gościa Niedzielnego. Jak zawsze warto nabyć i czytać prasę katolicką.
 12. Pod Twoją obronę ……… w intencji Ojczyzny.