OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.        

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów szkoły podstawowej. Po Mszy św. o godz. 9.30 w konkatedrze dzieci z grup działających w MDK: Studio Piosenki oraz Teatru Lentylki przedstawią program pt. „Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia”. Na Mszy św. o godz. 11.00 z koncertem kolęd wystąpi nasz chór konkatedralny.
 2. W czwartek 1 lutego, pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 16.00 rozpoczną się comiesięczne modlitwy w intencji powołań prowadzone przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych. O godz. 17.00 Msza św. w intencji beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca.
 3. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.
  o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00.
 4. W tym dniu przeżywać będziemy 50. rocznicę intronizacji do naszego kościoła obrazu Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej. Uroczysta Msza św. dziękczynna odprawiona zostanie o godz. 11.00 przez Metropolitę Lwowskiego Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Przypominamy, że intronizacji dokonał ks. Biskup Marian Rechowicz w dniu 2 lutego 1974 roku. Od tego czasu nasz kościół nosi tytuł Sanktuarium Maryjnego. W tym dniu Uroczystą Mszę św. swoim występem uświetni sopranistka Agnieszka Gertner Polak oraz organista Marek Kudlicki. Oni też o godz. 17.00 w konkatedrze wykonają okolicznościowy koncert kolęd dla Matki Bożej.
 5. W piątek Msze święte w kościołach dojazdowych: w Dąbkowie o godz. 15.00 i o godz. 16.00 w Dąbrowie. Na Mszach św.  poświęcane świec – gromnic. Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlitewnie wspieramy siostry zakonne, szczególnie pracujące w naszej parafii siostry Józefitki i Siostry Albertynki, a także zakony kontemplacyjne (klauzurowe). Ofiary na utrzymanie domów klasztornych sióstr z zakonów kontemplacyjnych można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła. W tym dniu przypada również 18. rocznica sakry biskupiej Biskupa Mariana Rojka. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach w tym dniu, w modlitwie dziękczynnej i w wydarzeniach artystycznych.
 6. W piątek przeżywać będziemy także pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się wieczór Uwielbienia. W tym miesiącu wyjątkowo z racji obchodzonego święta w piątek nie odwiedzimy chorych. Z Komunią św. przyjedziemy w sobotę od godz. 9.00. W piątek prosimy o przyjęcie Komunii świętej duchowej.
 7. W sobotę Msza św. wotywna o godz. 17.00, po niej Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze comiesięczne nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpocznie się ono modlitwą Różańcową. Po niej modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne. W trakcie nabożeństwa odbędzie się obrzęd egzorcyzmowania soli i wody, z tej racji, że 5 lutego w poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty. W czasie nabożeństwa odbędzie się także obrzęd błogosławieństwa wiernych świecami św. Błażeja.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po mszy św. o godz. 8.00.
 9. Dzisiaj o godz. 11.00 w Domu św. Zygmunta spotkanie dla członków i sympatyków Civitas Christiana.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu.
 11. W piątek zakończyła się wizyta duszpasterska. Dzisiaj chcemy, jako wasi duszpasterze podziękować Wam, za bardzo życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę oraz zainteresowanie sprawami parafii. W tym roku zauważalnie było więcej otwartych domów niż w latach poprzednich. Odwiedziliśmy prawie 2200 rodzin. Cieszy nas to. Cieszy także, że w wielu domach podtrzymywany jest duch wiary i modlitwy. W wielu rodzinach niestety spotkaliśmy się z problemami małżeńskimi, rodzicielskimi oraz ekonomicznymi. Równocześnie w wielu domach mogliśmy podziwiać i dzielić radość z sukcesów i osiągnięć. Niestety widoczny jest proces starzenia się naszego miasta. Przy okazji wizyty duszpasterskiej 252 rodziny złożyło ofiary indywidualne na potrzeby parafii, na rzecz prac które będziemy podejmować. Dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę pieniężną złożoną na kościół oraz dla kapłanów, na miarę swoich możliwości. Ta ofiara z waszej strony jest formą wdzięczności za naszą stałą dyspozycyjność śpieszenia z posługą kapłańską w kościele, w kancelarii, w konfesjonale i w udzielaniu każdej posługi kapłańskiej. Podziękowaniem za pracę i zaangażowanie w prowadzenie grup modlitewnych i w pracę z dziećmi i młodzieżą. Ze swej strony raz jeszcze zapewniamy was o stałej naszej modlitwie za was i o tym, że wspólnie chcemy dzielić z wami wasze troski
 12. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli zawierzając opiece Matki Bożej Łaskawej.