INFORMACJE.KONKATEDRA

 1. Przeżywamy dzisiaj XX niedzielę zwykłą. W naszej wspólnocie serdecznie witamy nowego księdza wikariusza Krzysztofa Górniaka. Na czas posługi duszpasterskiej życzymy mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę na rzecz remontów i inwestycji, a  także ofiary opłatę rachunków. Obecnie trwają prace przy odkopaniu i zabezpieczeniu fundamentów w domu Caritas, który poddawany jest kompleksowej modernizacji.
 3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek  – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła, w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w sobotę o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej odnowimy Jasnogórskie ślubu Narodu Polskiego, ułożone prze błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.
 4. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia wspominamy św. Monikę, która 33 lata modliła się o nawrócenie syna i udało się. Jest patronką matek, które mają kłopoty z dziećmi i ich wiarą. W niedzielę będziemy modlili się przez wstawiennictwo św. Moniki w intencji ratowania dusz dzieci odchodzących od Boga.
 5. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia w Horyńcu odbędą się dożynki powiatowe. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 14.30. Dożynki Gminno-Dekanalne odbędą się 3 września w Wólce Krowickiej.
 6. W środę 23 sierpnia, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
 7. Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału w „Exodusie Młodych”, który odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Zwierzyńcu. Szczegóły na stronie internetowej, w aplikacji, oraz na plakacie.
 8. W piątek 25 sierpnia o godz. 19.00 ostatni podczas tegorocznych wakacji koncert organowy.
  Z recitalem wystąpi p. Marek Kudlicki, któremu towarzyszyć będzie na fugocie Tomasz Suchowierz. Warto przyjść i przeżyć piękne chwile w naszej konkatedrze przy muzyce najwyższej klasy.
 9. Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje wiadomość, że rolnicy posiadający gospodarstwa do 5 h mogą do 31 sierpnia złożyć wnioski o przyznanie zryczałtowanej płatności do hektara. Szczegóły na stronie internetowej lub w siedzibie Agencji.
 10. Prasa katolicka do nabycia na stoliku pod chórem. W Tygodniku Niedziela” godne polecenia artykuły: „Kryzys wiary w dobro”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Zazdrość ma kilka twarzy”. Zachęcam do nabycia także Gościa Niedzielnego. Gazety w cenie 10 zł.
 11. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim Gościom, dzieciom i młodzieży na czas wypoczynku i wszystkim pracującym w  trudach tego tygodnia. Wszystkim będącym na wakacje i urlopach oraz wszystkim wam tu zgromadzonym  życzymy Bożego Błogosławieństwa!

Zawierzmy każdy dzień nadchodzącego tygodnia Matce Bożej: Pod Twoją obronę…