KONKATEDRA.

 1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Porządek mszy św. wakacyjny, czyli Msze św. o godz. 00,9.00,11.00, 13.00 i 18.00, o godz. 8.00 w Dąbkowie i 10.00 w Dąbrowie. W ciągu tygodnia msze św. o 7.00 i o 18.00. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed mszą św. Kancelaria w czasie wakacji czynna od godz. 8.00 do 9.00 i po mszy św. Wieczornej od 18.45 do 20.00. Do chorego prosimy dzwonić o każdej porze. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 7.00. Dziękujemy wszystkim, którzy w miesiącu czerwcu uczestniczyli w nabożeństwach ku czci NSPJ. Niech moc miłości Serca Jezusowego daje Wam i Waszym rodzinom siłę pokonywania trudów i cierpień na drodze ku świętości.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i pierwszy piątek. W czwartek Wspólnota osób powołanych im. O. Wenantego Katarzyńca – zaprasza na godz. 17.00 na adorację i modlitwę w intencji nowych powołań oraz mszę św. w intencji kanonizacji o. Wenantego.
 3. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą poranną i wieczorną. Do chorych udamy się przed południem. Zachęcamy, aby ze spowiedzi skorzystać w dni poprzedzające pierwszy piątek. Msze św. w Dąbkowie o godz. 15.00 i w Dąbrowie o godz. 16.00.
 4. Dzisiaj w Krasnobrodzie doroczna uroczystość odpustowa. Suma o godz. 12.00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  – w poniedziałek 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła,
  – w czwartek 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. 
  – w sobotę 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli.
 6. W poniedziałek 26 czerwca ks. Biskup Ordynariusz dokonał zmian personalnych w diecezji. Po dwóch latach pracy w naszej parafii, z dniem 16 sierpnia odejdzie od nas ks. Bogdan Nowicki na proboszcza do parafii Gdeszyn. Do nas zaś przyjdzie ks. Krzysztof Górniak, który dotychczas pracował w Gródku.
 7. Dzisiaj w naszej parafii „Biała Niedziela”. W budynku Parafialnego Zespołu Caritas, nasze panie pielęgniarki prowadzą bezpłatne badania cukru, mierzą ciśnienie oraz udzielają informacji o zdrowym trybie życia. W trakcie odwiedzin można złożyć deklarację zapisania się do Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego. O godz. 9.00 Msza św. w intencji pielęgniarek z naszej Stacji Opieki. W intencji tych które dotychczas pracowały i tych, które pracować będą. Caritasowi naszej Diecezji dziękujemy za dotychczasową troskę o naszą Stację Opieki. Obecnie nadzór nad funkcjonowaniem Stacji Opieki oraz nad Parafialną Wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego sprawuje ks. Proboszcz.
 8. W najbliższy piątek w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 18.00 pierwszy tegoroczny koncert organowy w ramach Letnich Koncertów W piątek wystąpi Tomasz Głuchowski z Wrocławia.
 9. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Odwiedzając i wchodząc do świątyń w czasie wakacji oraz przychodząc na mszę św. pamiętajmy o godnym stroju.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze tygodnika „Niedziela” przeczytamy o sztucznej inteligencji. W „Gościu Niedzielnym”, między innymi: o powrocie biskupów anglikańskich do Kościoła katolickiego, o tacie – superbohaterze. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach, urlopach życzymy pogody ducha, pięknej pogody, miłych chwil i niezapomnianych przeżyć. Nie zapominajmy o tym, że dyspensa od udziału we mszy św. nie obowiązuje.
 11. Zawierzmy teraz wszystkie sprawy Matce Bożej ….. Pod Twoją obronę.
 12.