Wniebowstąpienie Pańskie.

 1. Dzisiaj obchodzimy Tajemnicę Wniebowstąpienia Pańskiego. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje pamiątkę triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Dokładnie czterdziestym dniem był miniony czwartek, ale by większa liczba wiernych mogła duchowo przeżyć ten dzień, Kościół przeniósł obchód tej uroczystości na najbliższą niedzielę.
 2. Dzisiejsza niedziela zgodnie z zapowiedzią to dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii. Rozpoczęcie wizytacji powitaniem ks. Biskupa M. Leszczyńskiego o godz. 9.00 w Dąbrowie. Tam też Ks. Biskup odprawi Mszę św. i nawiedzi cmentarz. O godzinie 11.00 ks. Biskup przewodniczył będzie podniosłej uroczystości Pierwszej Komunii św. W tym roku po raz pierwszy do stołu Pańskiego przystąpi 57 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. O godz. 13.00 ks. Biskup odprawi Mszę św. w intencji parafian. Podczas tej Mszy św. ks. Proboszcz złoży sprawozdanie z życia i działalności parafii w ostatnich pięciu latach.  Po Mszy św. spotkanie z członkami Żywego Różańca, z grupami modlitewnymi, ruchami i stowarzyszeniami działającymi przy naszej parafii. Na to spotkanie w konkatedrze zapraszamy także katechetów, Radnych Rady Parafialnej, Rycerzy Kolumba i naszą młodzież Oazową. Po spotkaniu modlitwa za zmarłych w krypcie konkatedry. Kolejny etap wizytacji będzie 2 czerwca w 32. rocznicę wizyty papieskiej w naszym mieście  Wtedy ks. Biskup nawiedzi kościół w Dąbkowie oraz podczas zaś Mszy św. o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 3. Za tydzień w naszej parafii uroczystość rocznicy I Komunii św. Msza św. rocznicowa o godz. 11.00. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w piątek i w sobotę o godz. 17.00.
 4. Trwa miesiąc maryjny. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych
  w kościele o godz. 17.30 i przy figurach przydrożnych.
 5. Dziś w Baszni odpust ku czci św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. Są one przeznaczone na opłatę rachunków oraz na prace remontowe przy domu Caritas.
 7. W piątek świętować będziemy Dzień Matki. Msza św. w intencji wszystkich mam o godz. 18.00.
 8. Przypominamy i zapraszamy do nabycia biletów na koncert papieski w dniu 2 czerwca, który odbędzie się w Szkole Muzycznej. Szczegóły na plakacie.
 9. W Markowej k. Łańcuta 10 września 2023 r. odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. – rodziny zamordowanej przez Niemców za pomoc w ratowaniu żydów. W zakrystii zbieramy zapisy na wyjazd autokarem na to wydarzenie.
 10. W dniach od 24 maja do 2 czerwca przy naszym kościele stał będzie cytomamobus w którym można będzie wykonać bezpłatnie badania mammograficzne i cytologiczne. Te pierwsze wykonać będą mogły kobiety w wieku 50-69 lat, a z te drugie – kobiety w wieku 25-59 lat. Szczegóły na plakacie lub pod numerem telefony nr tel. 17 582 40 60.  Zapraszamy.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzymy dobrej, błogosławionej niedzieli oraz błogosławionego nowego tygodnia.