INFORMACJE. KONKATEDRA.

  1. Od dzisiejszej V niedzieli widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Rozpoczynamy czas rozpamiętywania męki Pana Jezusa. Gorzkie Żale o godz. 15.00, a po nich Msza św. bez kazania. Na Mszy św. o godz. 13.00 wystąpi Zespół ZBRUCZ z Tarnopola. 
  2. W najbliższy czwartek 30 marca br. o godz. 18.30 w naszej Konkatedrze odbędzie się koncert pasyjny  – „14 Katedr”.  W czasie koncertu w wykonaniu Jerzego Zelnika wysłuchamy pięknych medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna**“Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”**, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Józef Haydn postanowił muzyką opisać Chrystusowe konanie. Rozważania księdza Grzegorza Strzelczyka, wykorzystane w spektaklu w przejmujący sposób trafiają do serca każdego, kto czuje się w jakiś sposób współwinny tej męki krzyżowej naszego Zbawiciela. Muzykę i rozważania ilustrują fragmenty filmu Gibsona „Pasja”. ” Bardzo serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Wstęp wolny.
  3. W piątek Droga Krzyżowa rano o godz. 7.30 oraz dla dzieci szkolnych o godz. 16.15. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze rekolekcje Wielkopostne. Po Mszy św. DROGA KRZYŻOWA ulicami miasta Lubaczowa. Rozpoczęcie w konkatedrze. Zakończenie w kościele św. Karola Boromeusza błogosławieństwem relikwiami drzewa krzyża świętego. Udział w Drodze Krzyżowej niech będzie również poparciem i manifestacją naszego przywiązania do św. Jana Pawła II. Obok krzyża w czasie drogi krzyżowej będzie niesiony portret Papieża. Również w tym duchu w niedzielę w dniu 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci,  o godz. 20.30 odbędzie się w kościele św. Karola Boromeusza RÓŻANIEC WDZIĘCZNOŚCI ZA ŚW. JANA PAWŁA II, który zakończy się ok. godz. 21.37.

Drodzy Parafianie. Mieszkańcy Lubaczowa. Święty Jan Paweł II, który nawiedził nasze miasto, był niekwestionowanym duchowym przewodnikiem kilku pokoleń Polaków, kształtował moralność i wyznaczał niełatwą, lecz pewną drogę do świętości. Nieugięcie bronił życia, godności i dobra osoby ludzkiej oraz jej prawa do rozwoju, stanowiąc nienaruszalny fundament życia społeczności ludzkiej. Ukazywał piękno miłości małżeńskiej i powołania do rodzicielstwa. Dziś musimy zmierzyć się z próbami podważenia jego świętość i zasługi dla Kościoła i Ojczyzny.  Obecne wydarzenia pokazują, że brakiem zdecydowanej reakcji na nabierające przyspieszenia ataki na Papieża, pozwoliliśmy na wzbudzenie nieufności i nienawiści do katolickiej wiary i Kościoła, zwłaszcza wśród najbardziej bezbronnego młodego pokolenia.  Dlatego chcemy dać świadectwo naszej ufności wobec świętego Jana Pawła II.  Pragniemy przypomnieć jego bogate nauczanie o wartości i świętości życia, które dziś jest potrzebne nawet bardziej niż w latach jego pontyfikatu.  Przejdźmy więc w piątek na Drogę Krzyżową i w niedzielę na Nabożeństwo RÓŻANIEC WDZIĘCZNOŚCI, dając czytelny sygnał, że zarówno jego postać, jak i pozostawione nam dziedzictwo, wciąż stanowią dla nas ważne drogowskazy na drodze życia i wiary.  

  1. W sobotę 1 kwietnia przeżywać będziemy pierwszą sobotę miesiąca – dzień rekolekcji. W ciągu dnia Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą o godz. 7.00; 11.00 i 18.00. W Dąbkowie o godz. 9.00 a w Dąbrowie o godz. 14.00. W związku ze spowiedzią w sobotę w Baszni, Młodowie i Lisich Jamach nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.  Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Łaskawej, która rozpocznie nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem wynagradzającym i modlitwami o uzdrowienie dyszy i ciała.
  2. Szczegółowy program rekolekcji, które poprowadzi ks. prof. Janusz Lekan jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy, aby w pełni skorzystać z nauk rekolekcyjnych.
  3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami dookoła kościoła o godz. 11.00.
  4. Próba chóru w poniedziałek o godz. 18.00.
  5. W zakrystii są jeszcze do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie sugerowanej 10 złotych. Na stoliku pod chórem jest nowa prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Program Rekolekcji:  31.03 – 3.04.2023

Piątek: 31.03.2023

Godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem na rozpoczęcie rekolekcji

Godz. 19.15 – Droga Krzyżowa ulicami miasta  (wyjście z konkatedry)

Sobota: 1.04.2023 r.

7.00  –  Msza św. z nauką ogólną

9.00  –  Dąbków – Msza św. z nauką ogólną

11.00 – Msza św. z nauką ogólną

14.00 – Dąbrowa – msza św. z nauką ogólną

18.00 – Msza św. wotywna z nauką ogólną

19.00 – 21.00 – Nabożeństwo I Soboty Miesiąca z Adoracją

Niedziela: 2.04.2023 r.

Msze św. według porządku niedzielnego

11.00   – Procesja z palmami dookoła konkatedry

15.00 – Gorzkie Żale

Poniedziałek: 3.04.2023 r.

DZIEŃ SPOWIEDZI :  Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

7.00 –   Msza św. z nauką ogólną

9.00 –  Msza św. z nauką ogólną

11.00 – Msza św. z nauką ogólną

14.00 – Dąbków – Msza św. z nauką ogólną

15.00 – Dąbrowa Msza św. z nauką ogólną

16.00 – Msza św. z nauką ogólną

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

 

Prowadzi ks. Prof. Janusz Lekan