Informacje. Konkatedra.

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać obecność Pana Boga poprzez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę Biblii. 
 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy chórek dziecięco – młodzieżowy z Polskiej Sobotniej Szkoły w Jaworowie na Ukrainie. Goście nasi śpiewać będą kolędy na Mszach Świętych o godz. 9.30; 11.00 oraz 13.00. Po południu wystąpią w MDK podczas Przeglądu Zespołów Kolędniczych HERODY. Po Mszach świętych członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa kwestować będą w ramach pomocy dla tej szkoły.
 3. Wspomniany Przegląd Zespołów Kolędniczych HERODY 2023 rozpocznie się dzisiaj w Miejskim Domu Kultury o godz. 15.00. Po występach zespołów kolędniczych wystąpią dzieci z Jaworowa oraz Zespół Cztery Pory Roku z Oleszyc. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę obchodziliśmy Dzień Babci, a dzisiaj – Dzień Dziadka. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 5. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o 18.00. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Salezego; w środę przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan; w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa; w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.
 6. W piątek zakończyła się wizyta duszpasterska, która miała w tym roku tradycyjny charakter. Odwiedziliśmy ok. 80 % rodzin naszej parafii, spotykając się z bardzo życzliwym przyjęciem. Ze swej strony dziękujemy za otwarte drzwi i serca. Ufamy, że błogosławieństwo i poświęcenie domu umocni wiarę i nadzieję w tym niełatwym dla wszystkich czasie. Tych wszystkich, z którymi nie udało się spotkać, także otaczamy naszą modlitwą i wypraszamy u stóp naszej Pani Łaskawej potrzebne łaski, szczególnie łaskę zdrowia i Bożej opieki. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe oraz za złożone datki na potrzeby parafii. Zebraliśmy 20400,- zł. Dziękujemy także za ofiary kolędowe zebrane w Opace (rodziny od domu nr 1 do 47) w kwocie 3590 zł oraz za ofiary z Hurcza w kwocie 400 zł. Bóg zapłać.
 7. Msze św. dziękczynne kolędowe będą od najbliższej soboty o godz. 17.00. Szczegółowy harmonogram podany będzie na stronie internetowej parafii.
 8. Próba chóru parafialnego jutro o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta.
 9. Na stoliku jak każdej niedzieli jest nowa prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. Przebywającym na feriach życzymy dobrego odpoczynku i bezpiecznego powrotu do domów. Pozostającym w domach oraz pracującym sił do podejmowania codziennych obowiązków.
 11. Pod Twoją obronę….