KONKATEDRA – INFORMACJE.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych.
 2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 11.00 odprawianą przez ks. Biskupa Mariana Rojka zainaugurujemy XXXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Pokój wam”.  O godz. 16.00 spotkanie w Domu św. Zygmunta z p. Mariuszem Olbromskim. Każdego dnia będą prelekcje, spotkania i występy zaproszonych gości. Program bardzo bogaty. Szczegóły na plakatach. Zakończenie Tygodnia Kultury w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 11.00, którą odprawi ks. Biskup Mariusz Leszczyński, a o godz. 16.00 i 18.00 nową premierową sztukę wystawi Teatr Arka Lwowska.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z ks. Biskupem dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 4. Nieszpory za zmarłych codziennie o godz. 17.30 z modlitwami wypominkowymi. Kartki wypominkowe jednorazowe i roczne można składać przez cały listopad w zakrystii. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek. Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.
 5. Dzisiaj w  parafii św. Karola uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza, a za tydzień uroczystość odpustowa w Załużu.
 6. W środę, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświecenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża i matką wszystkich kościołów świata.
 7. W piątek, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości, Zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez władze samorządowe Powiatu, Miasta i Gminy. W programie o godz. 10.00 złożenie kwiatów przy pomniku Niepodległości, o 10.30 w konkatedrze wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i o godz. 11.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny. O godz. 19.00 w konkatedrze koncert organowy “Muzyka dla pokoju” w wykonaniu Piotra Maziarza.
 8. Za tydzień w kościele powszechnym Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Puszka na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. 
 9. W przyszłą niedzielę w kościele św. Karola o godz. 14.15 Msza św. dla głuchoniemych. Zaprasza nowy rejonowy opiekun dla tej grupy ks. Paweł Zubrzycki.
 10. W poniedziałek o godz. 18.00 próba chóru w Domu św. Zygmunta.
 11. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł „Przetrwamy” – rozmowa z metropolitą kijowskim Epifaniuszem o religijnych aspektach wojny. Natomiast w tygodniku  Niedziela artykuły: Kochamy Cię Polsko, relacja z przeglądu chórów w Konkatedrze. Do każdego egzemplarza dodatek – w prezencie: biało–czerwona chorągiewka. 
 12. Na zakończenie pomódlmy się za zmałych, a szczególnie za pochowaną wczoraj w Tuchowie śp. Marię – mamę, naszej siostry Józefitki Salwatoriany, która jest katechetką w Szkole Nr 2. Wieczne odpoczywanie……