Konkatedra.

  1. Dziś w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem “Blask Prawdy”. Zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży. U nas dzisiaj na ten cel przed kościołem kwestują młodzi oraz członkowie ruchów i stowarzyszeń. Msza św. w intencji młodzieży o godz. 11.00. O 17.30 Różaniec prowadzony przez KIK. O godz. 2000–  Apel Papieski przy krzyżu na stadionie. O godz. 20.30 procesja z feretronem św. Jana Pawła II z zapalonymi  świecami przejdziemy drogą papieską do Sanktuarium. Po Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele św. Karola Boromeusza. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.
  2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. spotkanie.
  3. Nabożeństwa różańcowe wciągu tygodnia o godz. 16.15, oraz o godz. 17.30. Zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału w tej wspólnotowej modlitwie.
  4. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się kolejna 10. Edycja Przeglądu Chórów – Pieśni Maryjne. W tym roku do konkursu przystąpi 6 chórów z naszej diecezji oraz z diecezji rzeszowskiej i przemyskiej. Gościem specjalnym, który wystapi w konkatedrze o godz. 17.00 będzie duet – Joahim Menzel wraz z Basią Pospieszalską. Ci wybitni artyści wykonają koncert dla Matki Bożej „Śliczna jak lilija”. Z tej racji Msza św. wieczorna w przyszłą niedzielę przesunięta będzie wyjątkowo na godz. 19.00.
  5. We wtorek, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to również święto patronalne Służby Zdrowia. Rózaniec w intencji lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów oraz wszystkich odpowiedzialnych za służbę zdrowia o godz. 17.30.
  6. W środę wspomnienie męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 16.45 złożenie kwiatów pod tablicą Męczennika a o godz. 17.00 wraz z SOLIDARNOŚCIĄ modlić się będziemy za Ojczyznę.
  7. W piątek liturgiczne wspomnienie bł. Jakuba Strzemię – patrona naszej konkatedry. W sobotę, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę. W przyszła niedzielę w liturgii wspomnienie św. arcybiskupa Józefa Bilczewskiego.
  8. Za tydzień także rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca na potrzeby misyjne. 
  9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na wykonane prace remontowe przy parafii. Dziękujemy za stałą troskę i wsparcie oraz prosimy o ufną modlitwę o Boże błogosławieństwo dla wszystkich materialnych duchowych dzieł prowadzonych w naszej parafii.
  10. Kartki wypominkowe jednorazowe i roczne na stoliku wraz z prasą a w zakrystii do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2023 r. w cenie 7 zł.

Modlitwa do św. Jana Pawła II w intencji młodzieży

Święty Janie Pawle, Twoją radością były spotkania z młodymi. Mówiłeś, że młodzież jest przyszłością Kościoła i świata. „Jesteście moją nadzieją” – powtarzałeś. Na Światowych Dniach Młodzieży gromadziłeś setki tysięcy, a nawet miliony młodych. Byłeś i pozostałeś dla młodych ojcem, przyjacielem i przewodnikiem. Młodzież wiedziała, że ich kochasz i dlatego słuchała Cię uważnie, gdy głosiłeś trudne zasady Ewangelii. Ukazywałeś słowem, życiem i miłością, że Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Wzywałeś młodych: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Ostrzegałeś, aby nie przegrali życia i miłości. Przeciwstawiając się cywilizacji użycia głosiłeś, że grzechy nieczyste nie są ani wolnością, ani miłością. Oddajemy Twojej opiece ludzi młodych. Prosimy, swoim wstawiennictwem obroń ich przed zagrożeniami, ułudą, przed zmarnowaniem życia. Niech budują przyszłość na fundamencie Chrystusa i jego Ewangelii, traktując życie jako Boże powołanie. Niech młodzi, wpatrzeni w Twój przykład, zaufają prawdzie i miłości Chrystusowej.