1. Dzisiejsza XXX niedz. zwykła rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Codziennymi modlitwami będziemy otaczać tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata oraz modlić się o nowe powołania misyjne. Taca dzisiejsza na cele misji świętych.
  2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że Różaniec codziennie (z wyjątkiem niedzieli) w naszym kościele o godz. 16.15 i o godz. 17.30. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.
  3. Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. Zachęcamy wszystkich do podjęcia modlitwy za zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, sąsiadów.
  4. Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie (najlepiej w mianowniku) swoich bliskich zmarłych oraz zaznaczamy dzień w którym pragniemy polecać swoich modlitwom kościoła. Wypełnione kartki wypominkowe składamy w zakrystii lub wrzucając do jednej ze skarbon ustawionych w kościele. W naszym Sanktuarium będziemy modlić się za zmarłych przez cały listopad o godz. 17.30. Wypominki roczne z różańcem i Mszą św. za zmarłych w każdy II piątek miesiąca o godz. 17.30. W intencji tych zmarłych odprawimy 12 Mszy św. tzw. rocz­nych.
  5. Dzisiaj w kościele św. Brata Alberta w Zamościu o godz. 15.00 rozpocznie się diecezjalny dzień skupienia dla osób modlących się za kapłanów. Zachęcamy, aby włączyć się w tę modlitwę w swoim domu lub przyjść na godz. 15.00 do kościoła na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada dzień modlitwy za budowniczych świątyni.
  7. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. 
  8. W przyszłą niedzielę, w wigilię Wszystkich Świętych w konkatedrze po Mszy świętej o godz. 18.00 rozpocznie się „Noc Świętych”.
  9. W związku ze wzrostem zachorowań na koronowirusa przypominamy i zachęcamy, aby wchodząc do kościoła zakrywać usta i nos oraz dezynfekować dłonie. Jest też możliwość osobistej dezynfekcji ławek. Płyny są rozstawione na kościele.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej- Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W zakrystii są kalendarze dożynkowe, rolnicze i kalendarze KRZ.
  11. W orędziu na tegoroczny dzień misyjny Papież Franciszek napisał: „Żyć misją, to mieć odwagę pielęgnować te same uczucia, co Jezus Chrystus i wierzyć wraz z Nim, że ten, kto jest obok mnie, jest także moim bratem i siostrą. Niech Jego miłość współczucia rozbudzi także nasze serce i sprawi, że wszyscy staniemy się uczniami misyjnymi. Niech Maryja, pierwsza uczennica-misjonarka, sprawi, aby we wszystkich ochrzczonych wzrastało pragnienie bycia solą i światłem na naszych ziemiach”. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.