Ogłoszenia duszpasterskie – 10.05.2020r.

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja. W tym szczególnym miesiącu zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych – czy to w kościele – czy w gronie rodzinnym. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30 z rozważaniem maryjnym. Godzinki o godz. 6.30.
  2. Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane są wg stałego porządku niedzielnego 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 13.00 oraz 18.00. W tygodniu w miesiącu maju Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 17.00; 18.00. Limit wiernych mogących uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele to ponad 100 osób. Przypominamy jednak o zachowaniu dystansu pomiędzy sobą, o dezynfekowaniu rąk oraz o zakrywaniu ust maseczkami. Jednakże osoby starsze, obawiające się zarażenia mogą do odwołania skorzystać z dyspensy i pozostać w kontakcie duchowym z sakramentem Eucharystii, szczególnie przy pomocy radia, telewizji bądź Internetu. Transmisja mszy św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00 w telewizji kablowej oraz na kanałach YouTube. Jednak przy tak przeżywanej w domu Liturgii, prosimy także o modlitwę w intencjach Ojca Świętego Franciszka, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii.
  3. W środę 13.05 przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. Co prawda nie będzie procesji z figurą wokół kościoła, ale zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z różańcem fatimskim po Mszy św. wieczornej. Będzie ono odprawione wewnątrz konkatedry.
  4. W czwartek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę będziemy obchodzić święto współpatrona Polski, św. Andrzeja Boboli.
  5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Pamiątką po pielgrzymce samorządów jest obraz Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Obraz wystawiony jest w sanktuarium.
  6. Zachęcamy poszczególne grupy formacyjne o przywrócenie do swoich systematycznych spotkań przy zachowaniu rygorów sanitarnych.
  7. Przypominamy o obowiązku odbycia spowiedzi wielkanocnej i przyjęcia Komunii św. Spowiedź codziennie w czasie nabożeństw majowych.
  8. Serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy w tym czasie, kiedy brakuje wiernych w kościele wspierają finansowo naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i ofiary na kościół przelane na konto czy przekazane osobiście. Prace remontowe przy naszej parafii prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Elewacja od strony wschodniej została wykonana. W tym tygodniu rozpoczynają się prace związane z wymiana okien w szczycie konkatedry.
  9. W związku z dodatkowymi mszami św. w tygodniu bardzo prosimy osoby, które zamówiły mszę św. o sprawdzenie w danym dniu o której godzinie msza św. będzie odprawiona.

 

 

Intencje mszalne 10-18 maja 2020 r. :

Niedziela – 10 maja:

6:30 – + Ilnicka Aniela i Grzegorz

6:30 – + Jan Mazurkiewicz 10 rocz. śm.

8:00 – + Eugeniusz Sowa 14 rocz. śm. 

8:00 – + Zdzisława Kapel 12 rocz śm., Jan Kapel

9:30 – W 70 rocznicę urodzin Wiesławy, o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Łaskawej

9:30 – Dziękczynno – błagalna w 2 rocznicę urodzin Henryka, o potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże i opiekę MB Łaskawej

11:00 – + Jadwiga Czop greg. 10

11:00 – + Krystyna Kapica greg. 10

13:00 – O powołania do FZŚ

13:00 – W intencji parafian

13.00 – O błogosławieństwo Boże dla pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej p. Antoni Grela 

18:00 – + Michał Mazurek greg. 10

18:00 – + Józef Frączek 28 rocz. śm., Marcin, Katarzyna, Jan, Genowefa

Poniedziałek – 11 maja:

7:00 – O Boże błogosławieństwo dla Anny z rodziną, oraz o miłość, otwarcie serc w rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie, o pokój i o odczytanie znaków Bożych

7:00 – + Michał Turek of. rodz. Sokołowskich

8:00 – + Stanisława (k), Włodzimierz

17:00 – W 2 rocznicę ślubu Ewy i Rafała, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Łaskawej

17:00 – +Jadwiga Czop greg. 11

18.00 – + Maria i Ludwik

18:00 – +Michał Mazurek greg. 11

18:00 – +Krystyna Kapica greg.11

Wtorek – 12 maja:

7:00 – +Krystyna Pliszka – od rodz. Kolbuchów

7:00 – O błog. Boże dla Anny z rodziną. O miłość, otwarcie serc w rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie, o pokój i zaufanie Opatrzności  oraz o odczytwanie znaków Bożych

8:00 – +Julia Zielnik  2 rocz. śm.

17:00 –  +Janina Bobrecka 17 r. śm.

17:00 – +Marian Kurek (od Andrzeja Górskiego i Zofii) 6 mies. po śm.

18:00 – +Michał Mazurek gr. 12

18:00 – +Jadwiga Czop gr. 12

18:00 – +Krystyna Kapica gr. 12

Środa – 13 maja:

7:00 – W 3 r. ślubu Magdaleny i Mateusza , o błog. Boże, opiekę MBŁ

7:00 – +Krystyna Pliszka – od najbliższych sąsiadów

8:00 – W int. Rodziny, o opiekę MB, zdrowie i Boże błog.

8:00 – +Tadeusz Milo 30 dz. śm. (of. córek Katarzyny i Elżbiety)

17:00 – +Jan, Józef, Stanisław

17:00 – +Jadwiga Czop greg. 13

18:00 – +Michał Mazurek greg. 13

18:00 – +Krystyna Kapica greg. 13

Czwartek – 14 maja:

7:00 – +Krystyna Pliszka – od najbliższych sąsiadów

7:00 – +Ludwik Cybulak (of. chrześnicy Czesławy Szablan z rodziną)

8:00 –  O dary Ducha Świętego i opiekę MB dla Zofii Bulanda i jej rodziny

8:00 – +Józef Mańkowski 30 dz. śm

17:00 – O Boże błog., dla Franciszka w 8 rocz. urodzin, oraz o potrzebne łaski dla rodziców

17:00 – +Jadwiga Czop greg. 14

18:00 – +Michał Mazurek greg. 14

18:00 – +Krystyna Kapica greg. 14

Piątek – 15 maja:

7:00 – +Stanisława Brozia (m)

7:00 – +Julian Jedliczka

8:00 – +Krystyna Pliszka – od sąsiadów

8:00 – +Zofia oraz zmarli z rodziny

17:00 – +Jadwiga Czop greg. 15

17:00 – +Rozalia, Stefan Żuk, Grzegorz Haliniak

18:00 – O zdrowie i Boże błog. dla Anny i jej rodziny

18:00 – +Michał Mazurek greg. 15

18:00 – +Krystyna Kapica greg. 15

Sobota – 16 maja:

7:00 – +Stefania Rawska od Litwińskiej Anny

7:00 – +Krystyna Pliszka od Marysi z rodziną

8:00 – Dziękczynna za życie i zawierzenie go Matce Bożej Łaskawej, z prośbą o Boże błog., potrzebne łaski i dary Ducha Świętego

8:00 – O łaskę zdrowia i Boże błog., prosi rodzina Szwec

17:00 – +Bronisława Kwiatkowska 3 r. śm.

17:00 – +Jadwiga Czop greg. 16

18:00 – +Michał Mazurek greg.16

18:00 – +Krystyna Kapica greg.16

Niedziela – 17 maja:

6:30 – +Eugenia, Florian, Wacław z rodz. Fusińskich

6:30 – +Pelagia Furgała 25 r. śm, zmarli z rodz., Jan, Aniela, Stanisław       

8:00 – +Zofia i Józef i zmarli z rodziny Krzaczkowskich

8:00 – Dziękczynno-błagalna w 31 rocz. urodzin Marcina, o potrzebne łaski, błog. Boże i opiekę MBŁ

9:30 – +Aleksandra i Jan Strońscy

9:30 – +Marian Hypiak (29r. śm.), Maria i Józef

11:00 – +Jadwiga Czop greg. 17

11:00 – +Krystyna Kapica greg. 17

13:00 – +Tadeusz Milo – od rodzin osób powołanych

13:00 – +Za parafian

13:00 – +Barbara Kropiowska 30 dz. śm.

18:00 – +Michał Mazurek greg. 17

18:00 – +Zmarli z rodz. Klimkiewiczów i Mamczurów

Poniedziałek – 18 maja;

7:00 – +Stefania Rawska od Anny Litwińskiej

7:00 – +Krystyna Pliszka – od rodz. Stachniaków

8:00 – Dziękczynna za obecność Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie

17:00 – +Jadwiga Czop greg. 18

18:00 – Rycerze Kolumba – O całkowite zaprzestanie aborcji w Polsce

18:00 – +Michał Mazurek greg. 18

18:00 – +Krystyna Kapica greg. 18

 

Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy dobrej niedzieli i mimo wszystko pięknego tygodnia!

Kontakt ks. Andrzej Stopyra – Proboszcz

Tel. 609858867 lub Email: [email protected] pl

 

„Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój”( Ef 4,3)

List Biskupów Metroplii Przemyskiejo” o Jedność

Drodzy Diecezjanie!

Dzieje naszego Kościoła, a także naszej Ojczyzny, obfitują w niezwykłe wydarzenia. Wśród nich są krzepiące i podnoszące ducha, takie jak odzyskanie niepodległości w 1918 r., czy wybór naszego Rodaka na Stolicę św. Piotra. W perspektywie bieżącego roku wspominamy „cud nad Wisłą”, wyrażając przekonanie o niezwykłej interwencji Bożej w dzieje naszej Ojczyzny.

Wiele razy, dzięki przekazom medialnym, mogliśmy podziwiać heroiczną postawę personelu medycznego: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, a także innych służb mundurowych, które w imię zleconej im misji i powołania, świadczyły samarytańską pomoc wobec potrzebujących w szpitalach, miejscach izolacji czy osób przebywających na kwarantannie. Pamiętajmy o nich, gdyż one teraz ciężko pracują, narażając życie swoje i swoich rodzin na zakażenie, z powodu którego także umierają. Bardzo potrzebują naszego wsparcia, również duchowego!

Doceniamy również i wyrażamy wdzięczność wobec duchownych i osób życia konsekrowanego, którzy w trosce o zbawienie wieczne, podejmowali wiele wysiłków, by docierać do ludzi z orędziem nadziei i ewangelicznym pocieszeniem, oraz – w miarę możliwości – sprawować sakramentalną posługę.

Nie możemy również zapomnieć o wielu siostrach i braciach zakonnych, a także świeckich wolontariuszach, którzy w imię miłości bliźniego, kierowani ewangelicznym miłosierdziem, podjęli posługę wobec chorych i cierpiących, czy to indywidualnie, czy też w ośrodkach, w których potrzebowano wsparcia z racji zachorowań personelu medycznego. Te piękne świadectwa budują jedność wśród wierzących, solidarność narodową i stanowią niezwykłą lekcję braterstwa dla przyszłych pokoleń.

Z przykrością odnotowujemy również informacje o piętnowaniu osób chorych na koronawirusa, przebywających w izolacji i na kwarantannie, czy też niekiedy o odcinaniu się od posługi personelu medycznego. Trzeba zdecydowanie potępić tego rodzaju osądy, konfabulacje, kłamliwe pomówienia czy wręcz wyrażane wobec tych osób represje.

Jako biskupi metropolii przemyskiej, prosimy Was wszystkich o jedność i solidarność. Zaprzestańmy bezpodstawnych słów oskarżeń i krzywdzących opinii. Przestańmy szerzyć w umysłach wierzących zamęt, który nikomu i niczemu nie służy.

Spróbujmy się jednoczyć w modlitwie i w tęsknocie za życiem sakramentalnym, a więc za źródłem Bożej łaski. Niech obce nam będą podziały, krytykanctwo, manipulowanie ludzkimi dramatami czy piętnowanie tych, którzy ofiarnie służą naszym obywatelom.

Korzystajmy z możliwości jakie dają nam otwarte kościoły włączając się do modlitwy adoracyjnej oraz do udziału w niedzielnej Eucharystii, która jest sakramentem jedności. Chrystus czeka na nas w sakramentach, ale… czeka również na nas w naszych domach, rodzinach, zakładach pracy, w cierpiącym człowieku – naszym bliźnim. Jako Zmartwychwstały przynosi nam pokój i pojednanie. Trwajmy więc w jedności, braterstwie, chrześcijańskiej solidarności i pomocy. Budujmy mosty, a nie mury!

Dołóżmy starań, aby „zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój” (Ef 4,3).

Maryja, Matka Kościoła, gromadząca Uczniów Pana w Wieczerniku, tak bardzo czczona w naszych maryjnych sanktuariach jako Łaskawa w konkatedrze w Lubaczowie, Pani Rzeszowska i Jackowa w Przemyślu, niech uczy nas jedności z Bogiem i bliźnimi.

Z serca Wam wszystkim błogosławimy: w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Bp Marian Rojek

Bp Jan Wątroba

Abp Adam Szal